PHP’ye başlarken

PHP’ye başlarken

PHP’ye başlarken

Eğer aklınıza PHP’yi öğrenmeyi koymuşsanız, başlamamamız için bir neden yok demektir. Php’ye gönül vermiş veya öğrenmeye meraklı bir tasarımcı yada tasarımcı adayıysanız, güzel bir dili seçtiniz. Hem basit, hem kompleks web projelerinin üstesinden gelebilen PHP dili sizi üzmeyecek.

Eğer daha önceden bir programlama dili öğrenmişseniz, PHP size hiç zor gelmeyecektir.

PHP öğrenmeye başlarken Neler yapmak gerekir?

İlk önce bu dili 2-3 konu okuyarak öğreneceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz demektir. PHP öğrenmesi en kolay dillerden biridir ama hiç bir şey o kadar kolay değildir. İşin özünü bilmeden yapılan dolu site var internette sonuç bir sıkıntıyla karşılaştığınızda çıkar. Eğer PHP’yi iyi öğrenirseniz, bütün script’lere kolay adapte olursunuz ve yeni bir şey yazmak için çok beklemezsiniz.

Kod yazarken en çok karşılaşılan sorun (Bütün programlama dilleri için geçerli) bir virgül, bir nokta yüzünden kodunuz çalışmaz ve sorunu bulmak için saatler harcarsınız. Bu yüzden sabırlı olmak ve bu işi yapmaya aday olmak önemlidir.

PHP Developer olmak istiyorsanız ve bu yazıyı buraya kadar okumuşsanız demek ki bir şeylerin kararını vermişsiniz demektir. Bundan sonrası için ben ve yazılarım size yol gösterici bir referans defteri olacak.

Bir diğer konuda PHP kodlamadan önce HTML ve CSS bilginizin Giriş veya Orta seviyede olması gerekmektedir. Çünkü HTML olmadan sadece PHP ile websitesi yapılmaz. CSS olmadan da güzel görünümlü bir HTML sayfasına sahip olamayız.

Şimdi ilk adımı attıktan kararımızı verdikten sonra Başlangıç olarak öğrenmemiz gerekenlerle yazı dizimize başlayalım ve PHP’ye Giriş yapalım.

Php yazılarımı Php Başlangıç, Orta ve İleri Seviye Dersleri adı altında takip edebilirsiniz

ITC | İlkteknoloji