Facebook Oyun Davetlerini Engelleme

19 Mayıs 2015 - 392 Okunma
Facebook Oyun Davetlerini Engelleme
Facebook kullanıcıları her gün onlarca belki de yüzlerce oyun daveti alıyor, Mobil internet’in yükseldiği bu günlerde bu tip davetler için telefona bakmak cidden çekilmez bir hal alıyor. Şimdi sizde benim gibi bu durumdan sıkılmışsanız, oyun davetlerini engelleyebilirsiniz. Facebook’a normal şekilde girişimizi yapıyoruz. Sonra Ayarlar‘a giriyoruz. Engelleme ayarlarına girin  Uygulama davetlerini engelle kısmından size davet yollamasını istemediğiniz arkadaşlarınızın […]

Facebook kullanıcıları her gün onlarca belki de yüzlerce oyun daveti alıyor, Mobil internet’in yükseldiği bu günlerde bu tip davetler için telefona bakmak cidden çekilmez bir hal alıyor.

Şimdi sizde benim gibi bu durumdan sıkılmışsanız, oyun davetlerini engelleyebilirsiniz.

Facebook’a normal şekilde girişimizi yapıyoruz. Sonra Ayarlar‘a giriyoruz.

facebook-ayarlar

  1. Engelleme ayarlarına girin
  2.  Uygulama davetlerini engelle kısmından size davet yollamasını istemediğiniz arkadaşlarınızın isimlerini girerek oyun isteği sorununu kişi bazında halledebilirsiniz.

facebook-engelleme

Uygulamayı Engelleyin

Sadece istemediğiniz uygulamanın isteklerini engellemek için bu yolu kullanabilirsiniz.

Facebook’u açtığınızda Anasayfa’da sol taraftaki menüden aşağı inin ve Oyunlar yazan yere tıklayın

facebook-oyun-engelleme

Sonra Açılan Menüde Oyunların kısmına tıklayın ve Açılan Sayfada bildirimleri engellemek için Oyunların altındaki Çark işaretini tıklayın.

facebook-oyun-app-izinleri-ayarlama

Açılan Menüde Bu Uygulamanın İzinleri bölümünü bulun. Yukarıda resimdeki gibi olan bölümü bulun ve Hayır’ı seçip Kaydet’e basın. Bu şekilde can sıkıcı davetlerden kurtulabilirsiniz.

ITC | İlkteknoloji