Gmail Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

17 Ocak 2015 - 1073 Okunma
Gmail Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)
Gmail hesabınız olsun istiyorsunuz ama nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsunuz, bu yazımızı okuyarak kolay ve basit şekilde Gmail hesabı oluşturabilirsiniz. İlk önce Gmail.com a girin. Aşağıdakine benzer bir ekran çıkacak. Burada Aşağıdaki Hesap oluşturun linkine tıklayın. Gelen sayfada sağ taraftaki bölümleri direktiflere göre doldurun. Bu bölümde cep telefonunuz ve Mevcut Email adresi bölümlerini boş bırakabilirsiniz. Google sizi […]

Gmail hesabınız olsun istiyorsunuz ama nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsunuz, bu yazımızı okuyarak kolay ve basit şekilde Gmail hesabı oluşturabilirsiniz.

İlk önce Gmail.com a girin. Aşağıdakine benzer bir ekran çıkacak.

gmail-hesap-acma

Burada Aşağıdaki Hesap oluşturun linkine tıklayın. Gelen sayfada sağ taraftaki bölümleri direktiflere göre doldurun.

gmail-hesap-olusturma

gmail-hesap-olusturma-2

Bu bölümde cep telefonunuz ve Mevcut Email adresi bölümlerini boş bırakabilirsiniz. Google sizi zaten yönlendiriyor ama yukarıdaki boş formu aşağıdakine benzer doldurmanız gerekiyor.

gmail-hesap-acma-bilgiler-1

Ad-Soyad kısmına ben sitemin ismini yazdım. Siz Ad ve Soyadınızı yazın. Aşağıda mail adresinizi seçiyorsunuz. Sonra şifrenizi oluşturup aynısını bir alta daha yazıyorsunuz. Onun altına Doğum gününüzü ve Cinsiyetini seçiyorsunuz. Cep telefonu ekleyip eklememek size kalmış.

gmail-hesap-acma-bilgiler-2

Mevcut E-posta adresini yazarsanız, şifrenizi kaybettiğinizde bu adresi kullanarak şifrenizi alabiliyorsunuz. Cep telefonunu da aynı şeyden dolayı istiyorlar.

Aşağı inince resimde gördüğünüz rakamları veya karakterleri yazıyoruz ki Robot değil gerçek bir insan olduğumuz anlaşılsın. Onun altında Türkiye‘yi işaretliyoruz. En sonunda da Alttaki kutuya basıp, Google kurallarını kabul ediyoruz ve Sonraki Adım‘a tıklıyoruz.

gmail-uyelik-hosgeldin

Böylece Gmail hesabımızı almış olduk. İyi günlerde kullanın. Sağlıcakla Kalın.

 

ITC | İlkteknoloji