Google Arama Artık Facebook İçeriklerini de Arayacak

17 Kasım 2015 - 16 Okunma
Google Arama Artık Facebook İçeriklerini de Arayacak
Google’ın Android’deki Arama uygulaması artık Facebook içerikleri erişip, kullanıcılara bilgiler sunabilecek. Arama fonksiyonuyla alakalı olarak geçtiğimiz dönemlerde çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Facebook sistemi geliştirmek için her gün yeni adımlar atmaya devam ediyor. Google ve Facebook bu konuda bir ortaklık gerçekleştirmeye karar vermişler. Arama sonuçlarının çok daha kapsamlı hale gelmesini sağlayacak olan bu anlaşmayla beraber Facebook’un herkese açık olarak […]

Google’ın Android’deki Arama uygulaması artık Facebook içerikleri erişip, kullanıcılara bilgiler sunabilecek.

Arama fonksiyonuyla alakalı olarak geçtiğimiz dönemlerde çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Facebook sistemi geliştirmek için her gün yeni adımlar atmaya devam ediyor. Google ve Facebook bu konuda bir ortaklık gerçekleştirmeye karar vermişler. Arama sonuçlarının çok daha kapsamlı hale gelmesini sağlayacak olan bu anlaşmayla beraber Facebook’un herkese açık olarak sunduğu içerikler daha fazla indekslenecek ve kullanıcıların karşısına çıkacak.

Geliştirilen bu arama sistemine verilen destek, birlikte öncelikle Google Arama uygulamasının Android versiyonunda geçerli olacak. Android’de Google Arama üzerinden arama işlemi gerçekleştiren kullanıcıların karşısına artık arama içeriğiyle uyumlu şekilde Facebook sayfaları, profiller ve diğer ayrıntılar çıkacak. Uygulamalar arası geçiş de sisteme entegre edilmiş olarak sunulacak. Yani herhangi bir arama sonucunda Facebook’ta olan bir içerik çıktığında bağlantıya tıklandığı takdirde doğrudan mobil uygulamaya erişim sağlanacak. Yapılan arama sonucunda sadece arkadaşlar seçimi yapılarak paylaşılan içerikler ise görüntülenmeyecek. Tüm kullanıcılar için özelliğin kısa süre içerisinde aktif olacağı da belirtilenler arasında.

ITC | İlkteknoloji