Google Chrome 2014’ün En iyi Çıkış Yapan Tarayıcısı

15 Aralık 2014 - 565 Okunma
Google Chrome 2014’ün En iyi Çıkış Yapan Tarayıcısı
2014 yılının son günlerini yaşarken, tarayıcı pazarındaki tablo ortaya çıkmaya başlıyor. 2014 yılı boyunca pazar payını en çok arttıran tarayıcı Google Chrome oldu. Her pazarda yıl boyunca devam eden rekabetin yıllık sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Web Tarayıcı pazarı da hem mücadelenin, hem dalgalanmaların yıl boyunca görüldüğü alanlardan biri. Google Chrome’un Başarısı Google Chrome’un çıktığından beri olan başarısı yadsınamaz. […]

2014 yılının son günlerini yaşarken, tarayıcı pazarındaki tablo ortaya çıkmaya başlıyor. 2014 yılı boyunca pazar payını en çok arttıran tarayıcı Google Chrome oldu.

Her pazarda yıl boyunca devam eden rekabetin yıllık sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Web Tarayıcı pazarı da hem mücadelenin, hem dalgalanmaların yıl boyunca görüldüğü alanlardan biri.

Google Chrome’un Başarısı

Google Chrome’un çıktığından beri olan başarısı yadsınamaz. Hem hızlı hemde kolay arayüzüyle çoğu internet gezgininin ilk kullandığı tarayıcı Chrome oluyor. Geride bıraktığımız 11 aylık sonuçlara bakılırsa bu dediklerimin doğruluğu da ortaya çıkıyor. 2014 başında yıla yüzde 16 civarında pazar payı ile başlayan tarayıcı Aralık 2014 itibariyle payını yüzde 20‘lerin üstüne taşıdı. Chrome 4 puanlık bu artışla tarayıcılar arasında ikinciliğe yükseldi

browser-2014

Firefox geriledi

Tabi Chrome‘un bu yükselişi Firefox‘a yaramadı. 2014 başında yüzde 18 lik pay ile başlayan Firefox, kullanıcılarının çoğunu Chrome’a kaptırmış gibi gözüküyor. Firefox 2014 Aralık‘a baktığımızda yüzde 5 lik bir düşüşle üçüncülüğe geriledi.

Internet Explorer ve Safari

IE ve Safari pazar payı açısından en sabit tarayıcılar olarak Birinci ve Sonunculuklarını korudular. IE’yi sevmeyen onca insan olmasına rağmen IE yüzde 58 gibi bir ezici üstünlükle Tarayıcı pazarındaki Birinciliğini korurken; Safari yüzde 5.90 oranındaki payıyla sonunculuğunu korudu.

ITC | İlkteknoloji

Kaynak: shiftdelete.net