Google Para Dağıtmaya başlıyor

14 Aralık 2014 - 12 Okunma
Google Para Dağıtmaya başlıyor
Google‘ın Federal Trade Commission (FTC) ile  uygulama içi satın alma anlaşmazlığı sona ereli üç ay oldu. FTC, çocukların uygulama içinde yaptıkları satın almalar sonucunda ailelerinin kredi kartlarına büyük yük yaratmaları ile ilgili sorunu ele aldıktan sonra, Google ile anlaşarak 19 milyon doların geri ödenmesi kararına vardı. Şimdi Google, sorundan en çok etkilenen kişilerin bulunması ve geri […]

Google‘ın Federal Trade Commission (FTC) ile  uygulama içi satın alma anlaşmazlığı sona ereli üç ay oldu. FTC, çocukların uygulama içinde yaptıkları satın almalar sonucunda ailelerinin kredi kartlarına büyük yük yaratmaları ile ilgili sorunu ele aldıktan sonra, Google ile anlaşarak 19 milyon doların geri ödenmesi kararına vardı.

google oyun

Şimdi Google, sorundan en çok etkilenen kişilerin bulunması ve geri ödeme yapılmasını içeren bir çalışma başlattı. Phandroid’in söylediğine göre Google tarafından kullanıcılara e-postalar gönderilmekte ve izinsiz satın alımlara karşı yeni Play Store özelliklerinin altı çizilmekte. Yine aynı e-postalarda, “FTC ile yapılan anlaşmaya uyan durumlarda” geri ödeme yapılacağı da belirtiliyor.

ITC | İlkteknoloji

Kaynak: chip.com.tr