GSM Operatör Devi Turkcell Hacklendi!

15 Aralık 2014 - 38 Okunma
GSM Operatör Devi Turkcell Hacklendi!
Bilgisayar korsanları bu kez Turkcell‘i hedef aldı. Yapılan saldırıların çoğunun masumane olduğunu ve aslında kendilerince bir ders verme olarak gösterilmeye çalışılmasıysa bu durumun ne kadar illegal bir durum olduğunu örtmemektedir. Turkcell Müşteri Hizmetleri‘nin resmi Twitter hesabı @TurkcellHizmet, Uygur Tim tarafından hack’lendi. Son 1 saat içerisinde komik tweetler atan grup çoğu insanın takip ettiği bir hesap olduğu […]

Bilgisayar korsanları bu kez Turkcell‘i hedef aldı. Yapılan saldırıların çoğunun masumane olduğunu ve aslında kendilerince bir ders verme olarak gösterilmeye çalışılmasıysa bu durumun ne kadar illegal bir durum olduğunu örtmemektedir.

Turkcell Müşteri Hizmetleri‘nin resmi Twitter hesabı @TurkcellHizmet, Uygur Tim tarafından hack’lendi. Son 1 saat içerisinde komik tweetler atan grup çoğu insanın takip ettiği bir hesap olduğu için hack’lendiği çabuk anlaşıldı.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinin Twitter Hesabını çalan ve kendisine @UygurTim adı veren Hacker grubunun attığı tweetler sosyal medya kullanıcılarını oldukça eğlendirdi.

tcell-hack

Hack’leyen ekip Uygur Tim, Turkcell‘i de tehdit etti. Grup paket tarifelerindeki fiyatlar düşmediği taktirde diğer sosyal medya hesaplarını da hackleyeceğini duyurdu.

tcell

Şimdilik @TurkcellHizmet hesabındaki bilgileri ciddiye almamanızı öneriyoruz.

 

ITC | İlkteknoloji