Instagram Kullanıcı Sayısı Twitter’ı Geçti

12 Aralık 2014 - 9 Okunma
Instagram Kullanıcı Sayısı Twitter’ı Geçti
2012 yılında 30 milyon kullanıcıya sahipken 1 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan Instagram, büyümesine hızla devam ediyor. Kısa zaman önce Instagram sahte ve aktif olmayan hesapları tek tek kapatmıştı. Bu bağlamda binlerce instagram hesabı Spam oldukları için kapatıldı. 300 milyon Kullanıcı Instagram CEO’su Kevin Systrom’un açıklamasına göre Instagram, 300 milyon kullanıcıya ulaşarak 284 milyon […]

2012 yılında 30 milyon kullanıcıya sahipken 1 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan Instagram, büyümesine hızla devam ediyor.

Kısa zaman önce Instagram sahte ve aktif olmayan hesapları tek tek kapatmıştı. Bu bağlamda binlerce instagram hesabı Spam oldukları için kapatıldı.

300 milyon Kullanıcı

Instagram CEO’su Kevin Systrom’un açıklamasına göre Instagram, 300 milyon kullanıcıya ulaşarak 284 milyon kullanıcıya sahip Twitter’ı geçti. Günlük 70 milyon fotoğraf ve video paylaşıldığının belirtildiği açıklamada bir de yenilikten bahsedildi.

twitter-instagram-edit

Instagram, kısa bir süre sonra ünlü ve yüksek takipçisi olan hesaplara doğrulanmış rozetler (Twitter’ın verified üyeleri gibi) vererek sahte hesapları saptamaya çalışacak. Tabi bu özelliğin ne kadar başarılı olacağı da zamanla görünecek.

ITC | İlkteknoloji