İnternet Sitelerine Büyük Yaptırımlar Geliyor

Anayasa Mahkemesi tarafından 4 saat içinde sakıncalı içeriğin engellenmesi yetkisinin iptali ardından harekete geçen hükümet, yeni bir internet yasa teklifi hazırlığına başladı.

Sunulacak olan internet yasa teklifiyle birlikte herhangi bir hukuksal karara ihtiyaç duymadan websiteleri 24 saat boyunca kapatılabilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından verilen bilgiler yeni düzenlemenin nasıl hazırlandığı konusunda bilgilendirici oldu.

Torba Yasa ile Meclis’e gönderilecek düzenleme sayesinde Başbakanlık veya ilgili bakanlıklardan gelen Kamu düzeni ve milli güvenliği ilgilendiren hususlar içeren şikayetlere anında müdahele imkanı verilecek.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) şikayetten sonra siteye erişimi 24 saatliğine engelleyebilecek. Bu engelli geçen 24 saat içerisinde her iki tarafında mahkemeye başvurması gerekecek.

Engellenen site hakkında son kararı mahkeme verecek. Mahkemenin vereceği karara göre ya site içerisindeki içerik kaldırılacak, ya siteye erişim kalıcı olarak engellenecek ya da hiçbir işlem yapılmadan site çalışmaya devam edecek.

Engellenen sitenin mahkeme kararına rağmen içeriği kaldırmaması durumunda siteye 500 bin liraya kadar para cezası kesilebileceği belirtiliyor.

DAHA FAZLA İÇERİK

HTML’de Div Kullanımı HTML’de Div Kullanımı

8 Ocak 2015, Perşembe

Sitenize Kalıcı Ziyaretçi Çekme Sitenize Kalıcı Ziyaretçi Çekme

1 Aralık 2014, Pazartesi

SİZDE YORUM YAPIN

Android Öğreniyorum Android Dersleri

Android Öğreniyorum Android Dersleri 5 Mayıs 2016, Perşembe

Ücretsiz Adwords Kuponu Alma

Ücretsiz Adwords Kuponu Alma 2 Aralık 2016, Cuma

Tasarımcılar için Bedava Ikonlar

Tasarımcılar için Bedava Ikonlar 24 Aralık 2015, Perşembe

Highlight.js Kullanımı

Highlight.js Kullanımı 16 Aralık 2015, Çarşamba