Power Editör Nedir? Ne işe yarar?

6 Kasım 2017 - 1052 Okunma
Power Editör Nedir? Ne işe yarar?
Power Editor, bir seferde birçok reklam oluşturmak, düzenlemek ve yayınlamanın yanı sıra kampanyalarını hassas bir şekilde kontrol etmek isteyen daha büyük reklamverenler için tasarlanmış bir Facebook reklam aracıdır.

Sosyal medya reklamcılığı denilince en başarılı örneklerinden biri Facebook Reklamlarıdır. İşte bu reklamları ve kampanyaları Facebook’un editör sistemi ile daha etkili biçimde oluşturabilirsiniz.

Reklam yönetimi konusunda zamanla yenilikler yapan Facebook, kendi içerisinde özel bir reklam yönetim sistemi olan Facebook Business Manager sistemini geliştirdi.

Facebook Power Editor Nedir?

Business Manager sistemiyle birlikte çalışan Power Editör kısa sürede ön plana çıkmıştır. Facebook üzerinde vermiş olduğunuz tüm reklamların süreçlerini takip etmek, anlık optimizasyon gerçekleştirmek veya tüm raporlama detaylarını görebileceğiniz gelişmiş bir sistemdir. Gelişmiş yazılım altyapısı sayesinde insanlar arasında da ilgi çekici hale gelen bu sistem zamanla geniş kitlelerce tercih edilmiştir.

Facebook Power Editor Nasıl Kullanılır?

Bu sistemi kullanabilmek için Facebook Reklam Hesabınız olması gerekli, bunun dışında yapılacaklar için Power Editör bize yetiyor.

  • Power Editör‘ü kullanmak için Facebook’a Giriş yapmış olduğunuzdan emin olun ve Power Editör linkine tıklayın.
  • Gelen sayfada sol üst köşedeki alt alta üç çizgiye tıklayın ve açılan menüde Power Editor sekmesini seçin.
  • Gelen ekranda reklam oluşturma veya geçmişte oluşturduğunuz reklamları detayları ile inceleme için reklam geçmişi listelenir.
  • İlk defa kampanya oluşturacaksanız sayfadaki KAMPANYA OLUŞTUR butonuna basmanız yeterli olacaktır.
  • Reklamlarınızı anlık olarak bu sayfada düzenleyebilir, bütçe değişikliklerini ve reklamlarınızla alakalı bir çok şeyi bu panel üzerinden yapabilirsiniz.

İşte Power Editör bu kadar basit ve işe yarar bir reklam ve kampanya editörüdür.

ITC | İlkteknoloji