Trello Nedir? Nasıl Kullanılır?

11 Şubat 2017 - 993 Okunma
Trello Nedir? Nasıl Kullanılır?
Trello, işlerinizi düzene sokabilmek için oluşturulmuş Multiplatform bir uygulamadır. Eğer web işleri ile uğraşıyor ve düzenli olamamaktan şikayet ediyorsanız, Trello işinizi görebilir.

Trello Nedir?

Trello işlerinizi organize edebilmek, düzene sokabilmek için web’den, tabletten ve telefonunuzdan ulaşıp kullanabileceğiniz bir self organizasyon uygulamasıdır. Türkiye’de daha yeni yeni duyulan Trello, şimdiden çoğu tasarımcının vazgeçilmez bir aracı olmuştur.

Trello Nasıl Kullanılır?

Bu uygulama size baştan korkutucu veya zor gelebilir ama kullanmaya başladıkça işinize yarar olduğunu göreceksiniz.

Trello-panolar

Trello ilk başta panoları sergiler siz bunların içine girdikçe daha detaylı bilgileri yazar ve ona göre bir düzen sağlarsınız. Göründüğü üzere benim 3 Adet Panom var ve Biri Yıldızlı. Yani En çok ulaşım sağlamak istediğim panomda diyebiliriz.

Temel çalışma prensibi  panolarla başlayan, içine listeler onların içine kartlar oluşturmaya dayanan sistemdir. Kartların içine de kontrol grupları ve başka şeyler ekleyebilirsiniz.

trello1

Trello ile projelerinizi bu şekilde sıralayabilir ve belli pano veya kartları görmeye ve düzenlemeye arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz.

Düşünün ki bir projeniz var ve bu projeyi oluşturacak insanlar ayrı ayrı yerlerde. Trello Panosu ile yapılacak işleri yazıp işi bitirdikçe Bitirilen İşler listesine taşıyabilirsiniz. Bunu panoyu düzenleme etkisi olan herkes yapabilir.

home-hero

Yaptığınız işleri bir proje olarak oluşturabilirsiniz. Gün içerisinde yapacağınız organizasyonlar için kullanışlı listeler hazırlayabilir, programınızın saatleri geldiğinde hatırlatıcı ikazlar alabilirsiniz. Farklı farklı listeler oluşturarak, iş bölümleri tanımlayabilir, bitirdiğiniz proje veya devam eden projelerin raporunu tutabilirsiniz.

Türkçe dil desteğiyle birlikte kullanımı daha da kolaylaşan bu uygulama çoğu insanın işlerini hizaya sokması için gerekli bir araç.

Her proje için ayrı bir kontrol listesi oluşturabilir, projede çalışacak kişileri görevlendirebilirsiniz. Proje sayfasında bitiş tarihini belirleyebilir, proje ile ilgili dokümanları, video ve resimleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca proje ve görev bitiş tarihlerini belirleyerek, zamanı geldiğinde size uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.

ITC | İlkteknoloji