Twitter Yılın İkinci Çeyreğinde Geriledi

29 Temmuz 2017 - 480 Okunma
Twitter Yılın İkinci Çeyreğinde Geriledi
En popüler Sosyal Platformlardan biri olan Twitter, rekabetle başedemeyip gerilemeye başladı.

2017 yılının ilk çeyreğinde büyük bir çaba ile kar marjını iyileştirmeye çalışan Twitter, yılın ikinci çeyreğinde gerilemeye başladı. Twitter raporlarında yayınlanan kar tablosu şirket için düşüşün başladığını gösteriyor. Rapora göre Twitter yılın ikinci çeyreğinde yeni kullanıcılar edinememiş. Yani Twitter‘a kaydolan kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş görülüyor.

Facebook un internette ki genç kitleyi kaybetmesinden sonra bunun en azından bir kısmının Twitter‘a kayacağı düşünülse de bu başarıya ulaşılamamış. Twitter’a eski verilerine oranla son üç ayda çok az kullanıcının dahil olduğu görülmekte.

Twitter ile birlikte Facebook’un da kan kaybettiğini biliyoruz. Bunların yerine Instagram ve Snapchat uygulamaları yükselmeye devam ediyor. Twitter’ın bu denli düşüşe geçmesinin en büyük nedeninin ise kullanıcıları kendine çekebilecek yapıda bir yenilik olmaması olarak söyleniyor.

Twitter eğer tarihin tozlu sayfalarına gömülmek istemiyorsa ciddi bir strateji belirlemeli ve bunu en kısa zamanda uygulamaya koymalı.

ITC | İlkteknoloji