9 Volt Pil ile Telefon Şarj etmek ister misiniz?

29 Kasım 2014 - 1376 Okunma
9 Volt Pil ile Telefon Şarj etmek ister misiniz?
Telefona en çok ihtiyaç duyulan anlarda şarjın bitmesi kadar kötü bir şey yok. Akıllı telefonların büyük ekranları bize normal kullanımda 1-1,5 günlük kullanım süresi sağlamakta. Bu gibi durumlarda çevrede telefonu şarj edebileceğimiz bir yer yoksa durum daha kötü bir hale geliyor. Flintu adlı firma tarafından geliştirilen ve Kickstarter’da destek bekleyen ilginç bir şarj çözümü olan Plan […]

Telefona en çok ihtiyaç duyulan anlarda şarjın bitmesi kadar kötü bir şey yok. Akıllı telefonların büyük ekranları bize normal kullanımda 1-1,5 günlük kullanım süresi sağlamakta. Bu gibi durumlarda çevrede telefonu şarj edebileceğimiz bir yer yoksa durum daha kötü bir hale geliyor.

Flintu adlı firma tarafından geliştirilen ve Kickstarter’da destek bekleyen ilginç bir şarj çözümü olan Plan V, acil durumlarda telefonu pil aracılığıyla şarj etmeyi sağlıyor.

Küçük bir yapısı olan Plan V’nin ağırlığı yalnızca 7 gram. Anahtarlığa takılarak kullanılabilen cihaz böylece sürekli olarak kullanıcının yanında kalabiliyor. Cihazın kapağı açıldığında içerisindeki 9 volt pil yuvası ortaya çıkıyor. Buraya pil yerleştirildikten sonra cihazı telefona takarak şarj etmek mümkün hale geliyor.

plan v 001

Tek eksisi şarj etmek için yanınızda pil taşımanız ya da 9 volt pil alabileceğiniz yerlere yakın olmamız gerekmekte.

plan v 2

Telefon tamamen kapandığında veya çok az şarjı kaldığında kullanmak üzere tasarlanan cihaz sayesinde telefon 4 saat konuşma süresi sağlıyor. Şu anda yalnızca micro USB uyumlu akıllı telefonlarla çalışabilen Plan V’nin Apple cihazlarında çalışması için de çalışmalar sürüyor. Cihaz önümüzdeki yıl şubat ayında piyasada olacak.

ITC | İlkteknoloji

Kaynak: log.com.tr