Android 5.0 Lollipop: Hangi cihazlara, Hangi tarihte gelecek?

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in en yeni sürümü olan Android 5.0 Lollipop’u heyecanla bekliyoruz. Peki Lollipop hangi cihazlara, hangi tarihlerde gelecek?

İlk Lollipopçular

Lollipop; ilk olarak Nexus 6 ve  Nexus 9’a gelecek. Bu cihazlar yanlış bilmiyorsam şu anda piyasada olmalılar ama bizim asıl merak ettiğimiz nokta Android 5.0 bizim cihazlara ne zaman gelecek.

Nexus Serisi

Nexus serisi Google’ın sevdiği bir seri olduğu için ilk olarak Nexus cihazları yeni işletim sistemine geçiyor.

HTC

HTC, Android güncellemesinin 90 gün içinde kullanıcılarına ulaştıracağını söylüyor. Google’ın güncellemenin son sürümünü teslim etmesinin ardından 90 gün içinde HTC One (M8) ve One M7 güncellemelerinin yayınlanacağı, bu iki cihazı daha sonra diğer One serisi cihazlarının takip edeceği ifade edildi. 90 günlük bu süre 4 Kasım itibarıyla başlarken, en geç 2015’in şubat ayı itibarıyla HTC One (M7) ve (M8)’in Lollipop güncellemesini alması öngörülüyor. Güncellemeyi alacak diğer HTC cihazları içinse son tarih 2015’in mayıs ayına çekiliyor. Google için Nexus 9 tableti geliştiren HTC, Android 5.0 Lollipop üzerinde çalışma fırsatını erkenden yakalamıştı.

LG

Android 5.0 Lollipop güncellemesinin LG cihazlarına 2014’ün son çeyreği itibarıyla cihazlarına dağıtılacağını açıkladı. LG daha sonra 10 Kasım haftasında LG G3’lere bu güncellemenin geleceğini duyurdu.

Motorola

Nexus cihazlarının ardından Motorola’nın bu güncellemeyi yapacağı bekleniyor.

Sony

Sony tüm Xperia Z serisine bu güncellemeyi dağıtacağını belirtiyor.

Samsung

Samsung, bu tip güncellemeleri elden geldikçe çabuk bir biçimde yayınlıyor. Zaten şu anda Galaxy S5 ve Note 4 Android 5.0 ‘i Aralık ayında alacağı söylenenler arasında. Bunun dışında bu güncellemeyi S4’ünde makul bir süre içinde alacağını biliyoruz.

Sonuç

En nihayetinde bu cihazlardan birini kullanıyorsanız, Android güncellemesi cebinize gelmesi an meselesi gibi birşey. Şimdiden Android 5.0’ın tadını çıkarmanız keyfiyle. Sağlıcakla Kalın.

DAHA FAZLA İÇERİK

HTML Renk ve Renk Kodları HTML Renk ve Renk Kodları

6 Ocak 2015, Salı

SİZDE YORUM YAPIN

GTA V Hala Çıkışta

GTA V Hala Çıkışta 12 Şubat 2016, Cuma

2014’ün En İyi 16 Oyunu

2014’ün En İyi 16 Oyunu 23 Aralık 2014, Salı

Just Cause 3 Bomba gibi geliyor

Just Cause 3 Bomba gibi geliyor 16 Aralık 2014, Salı

Playstation 4’te Kırıldı

Playstation 4’te Kırıldı 18 Mayıs 2015, Pazartesi