Android O ile Güncellemeler Yüklenirken Durdurulabilecek

22 Mayıs 2017 - 556 Okunma
Android O ile Güncellemeler Yüklenirken Durdurulabilecek
Google bir kaç zaman önce Google I/O etkinliğinde tanıttığı Android O işletim sistemi ile birlikte bir özellikten bahsetti. Önceki Android sürümlerine güncellemeler gelirken, dosya yedekleri alınır, kablosuz ağa bağlanır ve şarjın tam a yakın olduğuna dikkat edilirdi. Neden böyle yapılırdı diyorsanız, eğer güncelleme yapılırken telefon kapanırsa sistem kullanılmaz hale gelirdi. Android O‘nun önemi burada ortaya […]

Google bir kaç zaman önce Google I/O etkinliğinde tanıttığı Android O işletim sistemi ile birlikte bir özellikten bahsetti. Önceki Android sürümlerine güncellemeler gelirken, dosya yedekleri alınır, kablosuz ağa bağlanır ve şarjın tam a yakın olduğuna dikkat edilirdi. Neden böyle yapılırdı diyorsanız, eğer güncelleme yapılırken telefon kapanırsa sistem kullanılmaz hale gelirdi.

Android O‘nun önemi burada ortaya çıkıyor, bu kez güncelleme yapılırken istediğiniz yerde yüklemeyi durdurabilecek ve devam ettirebileceksiniz.

Bu Özelliğin Önemi Ne?

Şarjı düşük bir telefonda bu işleme ara verip, daha sonra yeniden başlatmak önemli bir olay. Kablosuz sinyali kaybolduğunda güncelleme için indirdiğiniz veri duracak ve bağlantı sağlanana kadar ara verilmiş olacak.

ITC | İlkteknoloji