Android Öğreniyorum Android Dersleri

Uzun süreden sonra bir yazı dizisine daha başlama kararı aldık, bu kez konumuz Android Programlama ve Java Dili olacak. Android’in ne olduğunu, Native’in; Hybrid’in ne olduğunu ve daha fazlasını birlikte öğreneceğiz.

Konuları Basit, Orta ve İleri seviye olarak ayırıp bunlara göre ilerleyeceğiz ve bütün konulara bu ders altında ulaşabileceksiniz. O zamana kadar hoşçakalın.

Android Başlangıç Seviyesi

  • Android Nedir? Neler Yapılır?
  • Android Kurulumu Nasıl Yapılır?
  • Android’de İlk Uygulamamızı Yapalım

Karışık Android Bilgileri

Android Nedir? Android ile Neler Yapılır?

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu dedik ama Google sistemin ufak ama çok önemli bir kısmını kapalı tutmaktadır.

Google tarafından ÜCRETSİZ olmasının asıl sebebi daha fazla insana ulaşmak ve sistemin daha hızlı gelişmesini istemesindendir.

Android bir çok popüler marka tarafından kullanılmakta ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaştırmaktadır.

Google, Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Android’de İlk Uygulamamızı Yapalım

Android kurulumunu daha sonra yapacağım. Çünkü kurulum yapabileceğim bir bilgisayarım şu anda bulunmamakta. Android Studio, Java ve Android SDK’yı kurduğunuzu düşünerek yazının bundan sonrasını yazıyorum.

 

DAHA FAZLA İÇERİK

Beyinle yönetilen Biyonik Protez Kol Beyinle yönetilen Biyonik Protez Kol

25 Aralık 2014, Perşembe

Stop Motion Tekniği Nedir ? Stop Motion Tekniği Nedir ?

5 Ocak 2015, Pazartesi

SİZDE YORUM YAPIN