Apple, iPhone/iPad iOS 8.1.2 Güncellemesini Yayınlandı

10 Aralık 2014 - 526 Okunma
Apple, iPhone/iPad iOS 8.1.2 Güncellemesini Yayınlandı
Apple, 17 Kasım’da yayınlanan iOS 8.1.1’in ardından, Dün gece itibariyle iOS 8.1.2’yi yayınlandı. Apple, Haziran ayında düzenlediği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı WWDC’de tanıttığı iOS 8’in üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyordu. iPhone 4S ve iPad 2 de dahil olmak üzere tüm yeni nesil iOS yüklü cihazlara gelen iOS 8 güncellemesi, en eski sayılan iPhone 4S ve iPad […]

Apple, 17 Kasım’da yayınlanan iOS 8.1.1’in ardından, Dün gece itibariyle iOS 8.1.2’yi yayınlandı. Apple, Haziran ayında düzenlediği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı WWDC’de tanıttığı iOS 8’in üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyordu.

iPhone 4S ve iPad 2 de dahil olmak üzere tüm yeni nesil iOS yüklü cihazlara gelen iOS 8 güncellemesi, en eski sayılan iPhone 4S ve iPad 2 modellerini performans açısından olumsuz etkilemişti. Bunun üzerine 17 Kasım tarihinde iOS 8.1.1’i yayınlayan Apple, iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarının sorunlarına bir parça da olsa çözüm getirmişti.

Bugün yayınlanan iOS 8.1.2 güncellemesiyle daha önce yayınlanan iOS 8.1.1 gibi özel bir konu üzerine yoğunlaşmıyor, bunun yerine diğer minör güncellemeler gibi hata düzeltmeleri içeren güncelleme Over-The-Air olarak indirilebilir ve yüklenebilir durumda.

iOS 8.1.2 güncellemesinin ardından iTunes Store üzerinden satın alınan zil seslerinin aygıtınızdan silinebileceği belirtiliyor.

Bu sorunu düzeltmeniz için yapmanız gereken işlem çok kolay. Cihazınızı iOS 8.1.2’ye güncelledikten sonra buradaki bağlantıyı cihazınızla açıp, adımları takip etmeniz gerekiyor.

iOS 8.1.2 Nasıl Yüklenir? sorusunun cevabı da oldukça basit. iOS cihazınızdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gelerek cihazınızı iOS 8.1.2’e güncelleyebilirsiniz

ITC | İlkteknoloji