Apple Türkçe Siri’nin İlk Sürümünü Çıkardı

Apple‘ın geliştirdiği iOS işletim sisteminin Yapay Zekası Siri, yeni çıkan iOS 8.3 ikinci Beta sürümü itibariyle Türkçe desteği de vermeye başladı.

Siri Nedir?

Siri, iPhone kullanıcılarının cihazlarında bulunan, sesli komut alabilen ve cevaplayabilen bir yapay zeka. Siri’nin Android‘de karşılığı S Voice, Windows Phone‘daki karşılığı Cortana‘dır.

Siri’ye verebileceğiniz komutlar bayağı fazla.Birini aramak, mesaj yollamak, internette arama yapmak, hava durumunu öğrenmek için gibi durumlar yapabileceklerimiz arasında oluyor.

siri-turkce-siri-11

Türkçe Siri’nin Artıları

Türkçe Siri‘nin en önemli artısı, Siri‘yi kullanmak için İngilizce bilmenize gerek kalmamasıdır.

Bunun dışında Türkçe karakterlerin telaffuzunu anlayabilecek olan yeni Siri, arama yapmak veya mesaj yollamak istediğinizde daha önceki gibi size sorun çıkarmayacak. Yani Dinçer’i ara dediğinizde doğru bir arama yapabileceksiniz.

Dün kullanıma açılan iOS 8.3 ikinci Beta sürümünde Türkçe Siri’nin yanında Tayland dili, Portekizce, Danca, İsveççe, Hollandaca ve Rusça destekleri de geliyor. Yeni dillerin yanında birçok farklı ve yeni Emoji‘ler de iOS 8.3 ikinci Beta’da sizleri bekliyor.

Eğer iOS geliştirici hesabınız yoksa, maalesef Türkçe Siri‘yi deneyebilmek için iOS 8.3 açık Beta testlerini beklemeniz gerekiyor.

etıketler apple iPhone iphone siri siri siri nedir siri türkçe

DAHA FAZLA İÇERİK

Android OTG’li USB Bellekler Android OTG’li USB Bellekler

20 Aralık 2014, Cumartesi

SİZDE YORUM YAPIN

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri 28 Kasım 2015, Cumartesi

Honor 7i: Dönebilen Kameralı Telefon

Honor 7i: Dönebilen Kameralı Telefon 20 Ağustos 2015, Perşembe