Apple’a Büyük Ceza (iTunes Patent İhlali)

25 Şubat 2015 - 7 Okunma
Apple’a Büyük Ceza (iTunes Patent İhlali)
Apple‘a iTunes patentini ihlal ettiği için 532.9 milyon dolar ceza verildi. Texas Tyler’da bulunan SmartFlash LLC şirketi Apple‘a açtığı davayı kazandı ve jüri Apple’ın 532.9 milyon dolar ceza ödemesi kararına vardı. Apple’ın bu cezayı almasına sebep olan patent davasında veri depolama, ödeme sistemleri ve DRM dahil olmak üzere davanın ana hedefi iTunes oldu. SmartFlash başlangıçta Apple’ın […]

Apple‘a iTunes patentini ihlal ettiği için 532.9 milyon dolar ceza verildi.

Texas Tyler’da bulunan SmartFlash LLC şirketi Apple‘a açtığı davayı kazandı ve jüri Apple’ın 532.9 milyon dolar ceza ödemesi kararına vardı.

Apple’ın bu cezayı almasına sebep olan patent davasında veri depolama, ödeme sistemleri ve DRM dahil olmak üzere davanın ana hedefi iTunes oldu.

SmartFlash başlangıçta Apple’ın patent için 852 milyon dolar tazminat ödemesini istedi ama Apple herhangi bir patenti ihlal etmediği yönünde savunma yaptığı için dava uzadı ve en nihayetinde 532,9 milyon dolar ile sonuçlandı.

SmartFlash, Partick Racz tarafından 2000’li yıllarda kuruldu. Şirket ayrıca Kaliforniya ve Teksas mahkemelerinde Samsung ve Google gibi popüler şirketlere dava açmak için hazırlanıyor.

ITC | İlkteknoloji