Bilgisayarda WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

28 Şubat 2015 - 881 Okunma
Bilgisayarda WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
WhatsApp, kısa süre önce duyurduğu yenilikle birlikte Google Chrome tarayıcı üzerinden WhatsApp kullanımına izin verdi. Peki WhatsApp Web bilgisayarda nasıl kullanılır? WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir istediği, bilgisayarda WhatsApp kullanımı hayata geçirildi. Rakiplerine kıyasla Masasüstü ve Tabletlerde kullanılamayan WhatsApp, artık bilgisayarda kullanılabiliyor. WhatsApp Web nasıl kullanılıyor? İşte WhatsApp Web‘i bilgisayarda kullanma hakkında bilmeniz gerekenler. İlk Yapılacaklar WhatsApp […]

WhatsApp, kısa süre önce duyurduğu yenilikle birlikte Google Chrome tarayıcı üzerinden WhatsApp kullanımına izin verdi. Peki WhatsApp Web bilgisayarda nasıl kullanılır?

WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir istediği, bilgisayarda WhatsApp kullanımı hayata geçirildi. Rakiplerine kıyasla Masasüstü ve Tabletlerde kullanılamayan WhatsApp, artık bilgisayarda kullanılabiliyor.

WhatsApp Web nasıl kullanılıyor? İşte WhatsApp Web‘i bilgisayarda kullanma hakkında bilmeniz gerekenler.

İlk Yapılacaklar

WhatsApp Web’i kullanmabilmek için üç önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi Android, Windows Phone, Blackberry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefon ile WhatsApp kullanıyor olmanız.

İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcının yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

Uyumlu bir Tarayıcı yükleyin

Eğer bilgisayarınızda Google Chrome yüklü değilse, aşağıdaki bağlantı ile Google Chrome’un en güncel sürümünü yükleyebilirsiniz.

WhatsApp’ı güncelleyin

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

Eğer WhatsApp telefonunuzda yüklü değilse, aşağıdaki bağlantıdan faydalanarak, WhatsApp’ı yükleyebilirsiniz.

WhatsApp’e Web’e Bağlanma ve Kullanma

İlk önce WhatsappWeb e tıklayıp açın. Şu an itibariyle Chrome, Firefox veya Opera tarayıcısıyla WhatsAppWeb‘i kullanabilirsiniz.

Siteyi açtığımızda ekrana aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

whatsapp-web-giris

QR Barkodu Telefonunuzla Taratın

WhatsApp Web sayfasına girdikten sonra telefonunuzu elinize alıp Telinizdeki WhatsApp uygulamasını açın Özellikler e basın. Samsung’larda Soldaki Döküman Tuşuna basın. Buradan WhatsApp Web tuşuna basın.

whatsapp-qr-kod-okut

Burada Tamam, Anlaşıldı ya basın ve Bilgisayar ekranındaki QR kodu taratın. Zaten ondan sonrasını WhatsApp Web Otomatik olarak yapıyor.

Şimdi WhatsApp’ı Web de kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bildirimleri Nasıl Duyacağım?

WhatsApp‘ın bildirim seslerini bilgisayarınızdan almak istiyorsanız, WhatsApp Web‘de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlama yapabilirsiniz.

ITC | İlkteknoloji