Candy Crush Oynamak Sağlığa Zararlı mı?

Mobil video oyunlarını çok oynamak size zarar vermeyebilir ama Jama online web sitesinde yayınlanan bir tıbbi vaka çalışması Candy Crush Saga’nın ameliyata kadar giden tehlikesinden bahsediyor.

29 yaşında bir genç adam, 6 ila 8 hafta boyunca Candy Grush Saga oynadıktan sonra sol baş parmağında kronik bir ağrı oluşunca doktora gitti. Doktorlar genç adama Ekstensör pollicis longus tendonu rüptürü (parmakta yırtılma) tanısı koydu. Kaliforniya’lı genç ameliyat olmak zorunda kaldı.

Oyunu oynadığı süre zarfınca sağ elini başka şeyler yapmak için kullanan adam, sol eliyle de sürekli Candy Crush Saga oynadı. Ayrıca hasta Candy Crush bağımlısı olmadığını söyledi. Rapora göre genç adam, askerlikten ayrıldıktan sonra işler arasında vakit geçirmek için oyun oynuyordu.

candy-crush-saga

JAMA sitesine göre, Candy Crush oynarken hasta herhangi bir ağrı fark etmedi çünkü bu tür oyunlar ağrıyı azaltmaya yardımcı oluyor. Mobil video oyunları kitlelerin yeni uyuşturucusu gibi görünüyor. Bir uzman doktor olan Dr. Andrew Doan, bazı video oyunlarının dijital ağrı kesiciler gibi hareket edebileceğini söylüyor. Oyunun verdiği zevk ve heyecan, ağrı hissini azaltabiliyor. Zira genç adam parmağı yaralandıktan sonra bir kaç gün fark etmeden oyunu oynamaya devam etmişti.

kaynak teknolojioku.com

DAHA FAZLA İÇERİK

Sitenize Kalıcı Ziyaretçi Çekme Sitenize Kalıcı Ziyaretçi Çekme

1 Aralık 2014, Pazartesi

SİZDE YORUM YAPIN

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri 28 Kasım 2015, Cumartesi

Honor 7i: Dönebilen Kameralı Telefon

Honor 7i: Dönebilen Kameralı Telefon 20 Ağustos 2015, Perşembe