Cortana, Tüm iOS ve Android Cihazları Destekleyecek!

Microsoft, sanal asistanı Cortana’yı sadece PC platformunda değil, iOS ve Android işletim sistemli tüm cihazlara getirmeyi planlıyor. Sanal asistanın yazılımcıları bunun için ekstra işletim sistemlerine gereksinim duyduklarını söylemelerine rağmen Reuter’in edindiği bilgilerde Cortana, iOS ve Android’i destekleyen tüm mobil cihazlarda bağımsız bir uygulamaya çalışacak.

Microsoft’un araştırma müdürü olan Eric Hovitz’in verdiği röportajda, şirketin bu yıl Cortana’yla ilgili büyük planlarının olduğundan bahsetti. Cortana’nın ilk olarak mobil sistemde, gelen e-mailleri okuyup aktarabilme yetisine sahip olması için çalıştıklarını belirtti. Microsoft, ayrıca Einstein kod adında Cortana’dan daha gelişmiş bir yapay zeka sistemi üzerinde de çalışıyor. Einstein’la ilgili çok fazla detay olmasa da Cortana’nın becerilerini geliştirmek için üretilmiş bir üst yazılımın ürünü olarak adlandırabiliriz.

Hovitz, Cortana’nın çok daha fonksiyonel olması üzerinde çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek, Windows 10’un final sürümüyle birlikte tüm akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilir olacağını belirtti.

kaynak webtekno.com

DAHA FAZLA İÇERİK

HTML ile Bağlantı oluşturma HTML ile Bağlantı oluşturma

31 Aralık 2014, Çarşamba

SİZDE YORUM YAPIN

Php ile Gerçek IP adresini Alma

Php ile Gerçek IP adresini Alma 10 Ağustos 2015, Pazartesi

PHP Fonksiyonları: Unset() Kullanımı

PHP Fonksiyonları: Unset() Kullanımı 20 Mayıs 2015, Çarşamba