Google 21 Nisandan sonra aramalarında Mobil sitelere öncelik verecek

28 Şubat 2015 - 420 Okunma
Google 21 Nisandan sonra aramalarında Mobil sitelere öncelik verecek
Her türlü teknoloji içerisinde aktif olarak yer alan internet devi Google, resmi Webmaster blog sayfasından duyurduğu kadarıyla 21 Nisan tarihinden sonra aramalarında mobil sitelere öncelik verecek. Bu kararla 21 Nisan tarihinden sonra yapılacak Google aramalarında mobil versiyonu olan siteler daha üst sıralarda gösterilecek ve bu özellik dünya genelindeki bütün site ile kullanıcılar için yapılacak. Google Mobil […]

Her türlü teknoloji içerisinde aktif olarak yer alan internet devi Google, resmi Webmaster blog sayfasından duyurduğu kadarıyla 21 Nisan tarihinden sonra aramalarında mobil sitelere öncelik verecek.

Bu kararla 21 Nisan tarihinden sonra yapılacak Google aramalarında mobil versiyonu olan siteler daha üst sıralarda gösterilecek ve bu özellik dünya genelindeki bütün site ile kullanıcılar için yapılacak.

Google Mobil piyasanın değerini biliyor ve aramaları da buna göre geliştiriyor gibi görünüyor.

Bunun dışında indekslenmiş uygulamaları da arama sonuçlarında daha belirgin hale getirecek olan sistem, site sahiplerine de mobil uyumluluk kontrolü için bir çözüm sunmuş. Sitenizin Mobil Uyumlu olup, olmadığını görmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Konuyla ilgili yazıyı da Finding more mobile-friendly search results da bulabilirsiniz.

ITC | İlkteknoloji