Google Android yüklü Telefonlarda DNS Ayarları

21 Aralık 2014 - 10 Okunma
Google Android yüklü Telefonlarda DNS Ayarları
Android yüklü cihazınızda bazı sitelere giremiyorsanız, yapmanız gereken bir kaç ufak ayar bulunmakta, bu ayarları yapmanız durumunda telefonunuzla istediğiniz siteye girebilirsiniz. Bir zamanlar bilgisayarlar içinde bu sorunu ortadan kaldırmak adına Open DNS ile engelleri kaldırın konusunu yazmıştık. Bu seferde aynı sorunun mobil yönüne bakacağız. DNS ayarı nasıl yapılır? İlk önce Google Play’e girerek (eski adıyla Android […]

Android yüklü cihazınızda bazı sitelere giremiyorsanız, yapmanız gereken bir kaç ufak ayar bulunmakta, bu ayarları yapmanız durumunda telefonunuzla istediğiniz siteye girebilirsiniz.

Bir zamanlar bilgisayarlar içinde bu sorunu ortadan kaldırmak adına Open DNS ile engelleri kaldırın konusunu yazmıştık. Bu seferde aynı sorunun mobil yönüne bakacağız.

DNS ayarı nasıl yapılır?

İlk önce Google Play’e girerek (eski adıyla Android Market) SetDNS programını telefonumuza indirip yüklüyoruz. SetDNS i çalıştırıp gelen ekrana Tamam (yada Allow) a basıp geçiyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

Burada DNS1 in karşısına 208.67.222.222 DNS2 nin karşısına 208.67.220.220 yazın ve Apply e tıklayın. Telefonu yeniden kapatıp, açtığınızda yeni ayarlarınızla birlikte DNS ayarlarınızda değişmiş olmalı, Sağlıcakla Kalın.

ITC | İlkteknoloji