iPhone 8’i Bekleyenlere Kötü Haber

28 Temmuz 2017 - 570 Okunma
iPhone 8’i Bekleyenlere Kötü Haber
Yeni iPhone'u beklerken Japon internet sitesi Mac Otakara kötü haberi verdi.

iPhone 8’in Eylül ayında tanıtılacağı hakkında bir kaç haber yaptık ama bugün bunların aksini söyleyen bir iddia ile karşı karşıyayız. Japon internet sitesi Mac Otakara’nın iddiasına göre Apple hayranları 2018’e kadar beklemek zorunda.

iPhone 8’in üretimle alakalı bir gecikme yaşayabileceği hakkında bir kaç rapor yayınlanmış ve bu raporlara göre en geç Kasım ayında yeni iPhone 8’in piyasaya sürüleceği belirtilmekteydi. Mac Otakara sitesi bu gecikmenin daha da büyük olacağını ve iPhone 8’in tek renk olacağını söylüyor.

Mac Otakara iddiasını tedarik zinciri kaynaklarından ve çeşitli aksesuar üreticilerinden aldığı bilgiye dayandırıyor ve bu bilgilere göre üretimde yaşanan sıkıntılardan dolayı iPhone 8’in 2017 yılı Aralık ayına kadar satışa çıkmasının zor olduğunu iddia ediyor.

Mac Otakara sitesi böyle söylerken Benjamin Geskin 3 gün önce attığı tweette Foxconn’daki kaynağının sızdırdığı bilgileri paylaştığını söyleyerek üretimin başladığını söylemişti. Foxconn nedir diye bilmeyenler için Foxconn Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biridir. iPhone 8 ile ilgili bu iddialardan hangisinin doğru olduğunu bekleyip göreceğiz.

ITC | İlkteknoloji