iWebCamera: IPhone 4′ü Webcam olarak PC’nizde kullanın

23 Aralık 2014 - 787 Okunma
iWebCamera: IPhone 4′ü Webcam olarak PC’nizde kullanın
iPhone’unuzu PC’nize bağlamak ve Web Kamera olarak kullanmak mı istiyorsunuz, işte size güzel bir fırsat. Bu konunun sonunda bunu nasıl yapacağınızı öğrenecek ve Görüntülü konuşmalarda iPhone’unuzu kamera olarak kullanacaksınız. iPhone’unuzu PC’nize bağlamak ve Web Kamera olarak kullanmak mı istiyorsunuz, işte size güzel bir fırsat. Bu konunun sonunda bunu nasıl yapacağınızı öğrenecek ve Görüntülü konuşmalarda iPhone’unuzu […]

iPhone’unuzu PC’nize bağlamak ve Web Kamera olarak kullanmak mı istiyorsunuz, işte size güzel bir fırsat. Bu konunun sonunda bunu nasıl yapacağınızı öğrenecek ve Görüntülü konuşmalarda iPhone’unuzu kamera olarak kullanacaksınız.
iPhone’unuzu PC’nize bağlamak ve Web Kamera olarak kullanmak mı istiyorsunuz, işte size güzel bir fırsat. Bu konunun sonunda bunu nasıl yapacağınızı öğrenecek ve Görüntülü konuşmalarda iPhone’unuzu kamera olarak kullanacaksınız.

iWebCamera

iWebcamera_250

 

Bu app sayesinde iPhone’unuzu gerçek bir web kamerasına çevirebileceksiniz. Bu app sayesinde cihazınızı Skype, Windows Live Messenger ve benzeri programlarla eşleştirip rahatça kullanabilirsiniz. Bu App şu anda Windows yüklü makinelerde rahatlıkla çalışabilmektedir ve Mac içinde çalışmaları devam etmektedir.

Özellikler

  • iPhone’unuzu gerçek bir web kameraya döndürün
  • İki görüntü kalitesi seçeneği
  • iPhone 4’ler için Retina Display grafik kalitesi
  • iPhone 4 ön kamera desteği
  • Yan ve Dikey kamera desteği
  • Host programından çıkmadan görüntü akışını durdurma, yeniden devam etme özellikleri
  • Kolay Tak ve Kullan özelliği
  • App içinde Kullanım Klavuzu
  • Windows 7, Vista and XP ve Apple OSX Lion, Snow Leopard, Leopard işletim sistemi uyumlu

mzl.kifzmwcg.320x480-75

Kurulum

Bilgisayarımızda Web tarayıcımızı açıp http://www.drahtwerk.biz/EN/Products/iPhone/iWebcamera.aspx giriyoruz. Burada aşağı inerek, işimize yarayacak sürücüyü indiriyoruz.

driver

İndirdiğimiz zip’i açarak Setup’ı kuruyoruz. Program bilgisayarımızı yeniden başlatmamızı istiyor ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Şimdilik Bilgisayarımızla ilgili yapacaklarımız bu kadar.

iPhone

iPhone’unumuzu elimize alıp, App Store‘a giriyoruz, Burdan search ekranınaiWebcamera yazıyoruz. Burada karşımıza çıkan ekranda Dw-c’nin yaptığı iWebCamera programına dokunuyoruz.

IMG_0273

Program Apple’ın ücretli programlarından biri, ben satın alırken yaklaşık4.99$ lık bir fiyatı vardı. Programın fiyatından dolayı vazgeçmeyi düşünüyorsanız, ayrı bir Web Kamerası aldığınızda vereceğiniz parayı hesaba katın derim. Bu ekranda app’ı satın alarak yüklüyoruz.

IMG_0274

IMG_0277

App’ı yükledikten sonra ikonuna basıp programa giriyoruz. ilk ekranda bize Kullanım Klavuzuna girip girmek istemediğimizi soruyor.

IMG_0279

No diyerek çıkın. Program açıldığında Pc’nizde bir şeyler devreye girecek Windows Security Alert verebilir çıkan uyarıya “Allow Access”, “İzin ver” diyerek bu sorununda üstesinden gelebiliriz.

İlk Deneme

Programımız açık ve kurulu, Windows Live Messenger’a girin ve Kamera ayarlarınıza gelin. Kameranızı tanıtıp, Video Chat’e başlayın

Sonuç

iWebCamera, iPhone’u olan Video Chat severler için güzel ve ucuz bir çözüm sunuyor. iPhone (özellikle iphone 4 ve sonrası) zaten bir yere bağlanmadan video chat e izin veriyor diyebilirsiniz ama herkeste bu kadar özellikli bir telefon olmadığını da hatırlatırım. Daha fazla bilgi için;

http://www.drahtwerk.biz/EN/Products/iPhone/iWebcamera.aspx

ITC | İlkteknoloji