Samsung Galaxy S4 Galeri donuyor, kitleniyor (Çözüm)

6 Aralık 2014 - 2595 Okunma
Samsung Galaxy S4 Galeri donuyor, kitleniyor (Çözüm)
Samsung Galaxy S4 ,cihaz olarak gerçekten güzel bir telefon ama bazı stabilite sorunları olduğu ortada. Bunlardan biri de Galeri’nin donma veya kitlenme sorunu. Bir soruna bakıp, ben bu telefonu almayayım iPhone kullanayım demek yanlış olur. Çünkü Android ortamında bir Program çalışmıyorsa, onun yerine başka bir program kurabiliyoruz. Böylece hem tek bir yere bağlı kalmıyor, hemde […]

Samsung Galaxy S4 ,cihaz olarak gerçekten güzel bir telefon ama bazı stabilite sorunları olduğu ortada. Bunlardan biri de Galeri’nin donma veya kitlenme sorunu.

Bir soruna bakıp, ben bu telefonu almayayım iPhone kullanayım demek yanlış olur. Çünkü Android ortamında bir Program çalışmıyorsa, onun yerine başka bir program kurabiliyoruz. Böylece hem tek bir yere bağlı kalmıyor, hemde sorunlarımızın üstesinden gelebiliyoruz.

S4‘deki Galeri App‘inin bu şekilde donması ve çökmesi, yazılımsal bir sorundan başka bir şey değil. Bu sorunu düzeltmek için bir güncelleme geleceği kesin ama o güncellemeyi beklerken yapabileceğimiz şeyler var.

İlk Çözüm

Galeri App’da sorun oluşmuşsa, yavaş açılıyor, donuyor veya kitleniyorsa App’in ÖnBelleğini silmek gerek.

Bunu yapmak için izleyeceğimiz adımlar şunlar;

Ekranın sol altındaki MENÜ tuşuna basıp, AYARLAR a girin. Buradan DİĞER sekmesine basın. UYGULAMA YÖNETİCİSİ ne girin. Burada sağ taraftaki HEPSİ bölümüne gelin. Buradan GALERİ programını bulun ve girin. Aşağıda ÖNBELLEĞİ SİL tuşuna basın. Ardından DURDURMAYA ZORLA ya basın ve telefonunuzu YENİDEN BAŞLAT ın.

Eğer donma hala devam ediyorsa, SD Kartınızı çıkarın ve Galeriye öyle girmeye çalışın.

Sorunumuz Devam ediyorsa;

Hala sorun devam ediyorsa varolan Galeri uygulamasından vazgeçmenin zamanı gelmiş demektir. GOOGLE PLAY e girin. QuickPic ismini aratın ve telefonunuza yükleyin. Ardından Ekranın sol altındaki MENÜ tuşuna basıp, AYARLAR a girin.

Buradan DİĞER sekmesine basın. UYGULAMA YÖNETİCİSİ ne girin. Burada sağ taraftaki HEPSİ bölümüne gelin. Buradan GALERİ programını bulun ve girin.

VARSAYILANLARI SİL e tıklayın. Şimdi DOSYALARIM a girerek bir resim açmaya çalışın. Açılan Menüde Galeri yerine QuickPic i seçip HER ZAMAN ı işaretleyin.

Bu şekilde QuickPic sizin Galeri App iniz yerine geçecek ve donma sorunu yaşamayacaksınız.

ITC | İlkteknoloji