Samsung S6 ve S6 Edge’i Tanıttı

2 Mart 2015 - 586 Okunma
Samsung S6 ve S6 Edge’i Tanıttı
Tüm dünyada milyonlarca kişinin beklediği Samsung‘un yeni modelleri S6 ve S6 Edge bu akşam tanıtıldı. Galaxy S6, Mobil Dünya Kongresi 2015 kapsamında Barcelona‘da gerçekleşen etkinlikte tanıtıldı. Büyük bir katılımla gerçekleşen etkinlik Samsung CEO’su JK Shin‘in açılış konuşmasıyla başladı. JK Shin konuşmasına müşterilerden gelen geri bildirimlerle ürünlerini şekillendirdiklerini belirterek başladı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile […]

Tüm dünyada milyonlarca kişinin beklediği Samsung‘un yeni modelleri S6 ve S6 Edge bu akşam tanıtıldı.

Galaxy S6, Mobil Dünya Kongresi 2015 kapsamında Barcelona‘da gerçekleşen etkinlikte tanıtıldı. Büyük bir katılımla gerçekleşen etkinlik Samsung CEO’su JK Shin‘in açılış konuşmasıyla başladı.

JK Shin konuşmasına müşterilerden gelen geri bildirimlerle ürünlerini şekillendirdiklerini belirterek başladı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile izleyenlerin karşısına çıkan JK Shin, yeni telefonlarının dikkat çeken özelliklerini tanıtmaya başladı.

Tanıtımı kaçıranlar aşağıdaki Videodan tanıtımın tamamını izleyebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=KrZKqS6qSIA

Samsung S6 ve S6 Edge Özellikleri

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge işlemci olarak Exynos 7420 çipi ile gelen cihaz gücünü 2.1 GHz saat hızında 4 adet 64 bit Cortex-A57 ve 1.5 GHz saat hızında 4 adet Cortex-A53 işlemciden alıyor.

Grafik olarakta 3GB LPDDR4 Mali-760 çözümüne yer verilen cihaz enerji tüketiminde de başarılı.

14mm teknolojisi yüzde 20’lik bir performans artışı sağlarken DDR4 belleklerin cihazın performasına katkısı önceki nesline oranla yüzde 80’lere ulaşmış durumda.

sonunda-samsung-galaxy-s6-karsinizda9

Tasarım

Yeni cihazın tasarımında ilk dikkat çeken tasarım tamamen elden geçirilmiş. Samsung’un daha önceki metal tasarımlarına göre  %50 daha güçlü olduğu belirtiliyor ve Samsung iddiasına sunum sırasında kasanın bükülmeyeceğini belirterek belirtiyor. Apple’a da güzel bir gönderme yapıyor.

sonunda-samsung-galaxy-s6-karsinizda8

Performans

Galaxy S6’nın performansı, Samsung’un en son Phableti Galaxy Note 4‘ün de üstünde bir performans. Yeni cihazlar, Galaxy Note 4‘e göre yüzde 30 daha fazla performans, yüzde 35 daha düşük güç tüketimi sunuyor.

sonunda-samsung-galaxy-s6-karsinizda5

Ekran

Cihazın ekranı 4. nesil Gorilla Glass olarak üretilmiş. Yani çizilmeye karşıda dayanıklı. 5.1 inç Super AMOLED QUAD HD ekran ile gelen Galaxy S6, S5 e göre daha fazla piksele sahip. Yaklaşık 577ppi piksel yoğunluğuna sahip.

sonunda-samsung-galaxy-s6-karsinizda3

Kamera

Yeni Galaxy S6’ların kameraları da elden geçirilmiş. Cihazın arka kamerasın 16 megapiksel özellikli bir kameraya yer verilmiş.

Optik imaj stabilizasyon özelliğine sahip arka kameraya LED Flaş eşlik etmekte. Düşük diyafram açıklığıyla F1.9 daha iyi Fotoğraflar yakalanabilecek. Bunların dışında arka kamerayla Live HDR da çekilebiliyor. Cihaz 4K video çekim özelliğine de sahip.

Cihazın 5 megapiksel çözünürlüğündeki ön kamerası da 1080p video kaydına olanak sağlıyor ve Selfie ler için iyi bir seçim.

sonunda-samsung-galaxy-s6-karsinizda0

Şarj ve Pil Ömrü

Galaxy S6 sadece 10 dakika şarj ile 4 saat kullanım olanağı sunuyor. Cihazda kablosuz şarj özelliği de bulunuyor. Galaxy S6’nin pil ömrü ise 12 saate kadar Wi-Fi, 13 saate kadar video, 49 saate kadar müzik dinleme şeklinde açıklanıyor. Galaxy S6‘da 2550 mAh değerinde bir pil yer alırken Galaxy S6 Edge‘deki pilin değeri 2600 mAh kullanıyor.

sonunda-samsung-galaxy-s6-karsinizda4

Yazılım

Galaxy S6‘lar Android 5.0 sürümü ile yeniden tasarlanmış Touchwiz ile geliyor. Arayüzde sadelik göz dolduruyor. S6 Edge‘de Touchwiz arayüzü kenarların efektif kullanımı için optimize edilmiş.

Depolama

Samsung Galaxy S6’nın üzücü yanları da pil değişimine ve artırılabilir depolama ya izin vermemesi. Ürün birleşik pil ve 32, 64 ve 128 GB’lık depolama alanları ile geliyor. Yeni cihazlar 10 Nisan tarihinde Yurtdışında satışa sunulacağı duyuruldu.

ITC | İlkteknoloji