Twitter uygulamalarınıza göz atacak!

30 Kasım 2014 - 497 Okunma
Twitter uygulamalarınıza göz atacak!
Twitter, telefonunuzda yüklü olan uygulamalara “Bakacağını” duyurdu. Mikro blog sitesi Twitter, telefonunuzda hangi uygulamaların yüklü olduğunu yakından incelemeye başlayacağını söyledi. Twitter’ın amacı, elbette hakkımızda bilgi toplayıp, bize daha isabetli reklamlar göstermek. Twitter’ın destek sayfasında konuyla ilgili yapılan açıklama; Kişisel bir Twitter deneyimi sunmak ve ilgilenebileceğiz içerikleri size daha doğru ulaştırabilmek için mobil cihazınızda yüklü olan uygulamaların listesini […]

Twitter, telefonunuzda yüklü olan uygulamalara “Bakacağını” duyurdu.

Mikro blog sitesi Twitter, telefonunuzda hangi uygulamaların yüklü olduğunu yakından incelemeye başlayacağını söyledi. Twitter’ın amacı, elbette hakkımızda bilgi toplayıp, bize daha isabetli reklamlar göstermek.

Twitter’ın destek sayfasında konuyla ilgili yapılan açıklama;

Kişisel bir Twitter deneyimi sunmak ve ilgilenebileceğiz içerikleri size daha doğru ulaştırabilmek için mobil cihazınızda yüklü olan uygulamaların listesini topluyor ve belli aralıklarla bu listeyi güncelliyoruz. Twitter uygulamaların içerisinden herhangi bir veri toplamamaktadır, sadece uygulama listesini alıp, güncellemektedir.

 

Bu veriler, Takip edilecek kişi önerileri, sponsorlu tweet’ler REKLAM ve Twitter App Anasayfasındaki diğer öğeleri etkiliyor. Bu özellik Twitter’ın ayarlar menüsünden kapatılabiliyor. Reklam takibini kısıtla işlevini devre dışı bıraktıysanız yeni özellik, kullandığınız işletim sistemine göre varsayılan olarak kapalı durumda bulunuyor. Ayarın açılması halinde firmanın söylediğine göre Twitter size bir uyarı gösterdiğinden endişelenmenize gerek yok.

ITC | İlkteknoloji