WhatsApp, Telegram Linklerinin Paylaşımını Engelledi!

1 Aralık 2015 - 643 Okunma
WhatsApp, Telegram Linklerinin Paylaşımını Engelledi!
WhatsApp, uygulama üzerinden Telegram bağlantılı linklerin paylaşımına artık izin vermiyor. Hız ve güvenlik odaklı bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram, ayrıca mobil platform dışında masaüstü cihazlarda da kullanılmasıyla WhatsApp’a doğrudan rakip olan bir uygulama. Son birkaç gündür WhatsApp kullanıcılarından gelen şikayetler, uygulamanın Telegram.me bağlantılı linkleri engellediği yönünde. Telegram.me bağlantıları, URL olarak WhatsApp’ta hala görünür durumda. […]

WhatsApp, uygulama üzerinden Telegram bağlantılı linklerin paylaşımına artık izin vermiyor.

Hız ve güvenlik odaklı bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram, ayrıca mobil platform dışında masaüstü cihazlarda da kullanılmasıyla WhatsApp’a doğrudan rakip olan bir uygulama. Son birkaç gündür WhatsApp kullanıcılarından gelen şikayetler, uygulamanın Telegram.me bağlantılı linkleri engellediği yönünde.

telegram link whatsapp

Telegram.me bağlantıları, URL olarak WhatsApp’ta hala görünür durumda. Fakat bu bir bağlantı niteliği taşımıyor, yani URL tıklanabilir durumda değil. En fazla bağlantıyı kopyalayıp mobil tarayıcınıza yapıştırarak ilgili URL sayfasına gidebiliyorsunuz.

Whatsapp, telegram’ı bu şekilde engelleyince ortaya Telegram’ın reklamı çıkıyor.

ITC | İlkteknoloji