Yeni Samsung Gear VR tanıtıldı (Samsung S6 ve S6 Edge için)

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge‘nin tanıtımından sonra Samsung Gear VR‘ı da tanıttı. Yeni ürün Galaxy S6 ve S6 Edge ile uyumlu olacak.

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6441_0

Sanal gerçeklik gelişmekte olan ve daha işin başında olan bir sektör, bu yüzden gelişmeye ve ilerlemeye zaman var. Şu anda çıkan ürünlerde problemler olsa da bunların hepsi birer adım olarak görülüyor. Oculus Mobile başkanı Max Cohen şöyle söylüyor

Her ne kadar bu hedefimize adım adım yürüyor olsak da önümüzde çok uzun bir yol bulunmakta. Bu malesef hemen birkaç senede olacak birşey değil. Ancak telefon desteği ile çalışan cihazlar şuan için piyasanın en iyisi

Orjinal Gear VR, Galaxy Note 4 ile çalışıyordu ve çözünürlükle alakalı bazı problemleri vardı bu da uzun süre kullanımlarda gözü yorma gibi problemlere neden oluyordu ama Kablosuz ve hafif olması artı özellikleri olarak görülüyordu.

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6466_0

 

En büyük sorunuysa çoğu insanın Galaxy Note 4 sahibi olmamasıydı. Yeni Gear VR ile Samsung‘un öne çıkan çoğu telefonlarına uyumlu olacak denmekte.

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6453_0

Galaxy S6‘nın sayesinde yeni Gear VR daha net, S6‘nın daha hafif olması sayesinde de kafada tutması daha kolay. Özel bir lens barındıran yeni VR, bu sayede sislenme, bulanıklaşma gibi sorunları minimuma indiriyor.

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6457_0

İlk versiyonda çözünürlükten dolayı (özellikle 3D Videolarda) gözü yoran bir durum meydana çıkıyordu. Yeni versiyonda S6’nın görüntü kalitesi ve VR’ın çözünürlüğü yüzünden görüntü kalitesi daha iyi ve göz yormuyor.

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6444_0

Son olarak Yeni Gear VR yaklaşık 199 dolar civarı bir fiyattan satışa sunulacak.

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6445_0

new-gear-vr-samsung-galaxy-s6-6449_0

kaynak theverge.com

Android Öğreniyorum Android Dersleri

Android Öğreniyorum Android Dersleri 5 Mayıs 2016, Perşembe

Facebook Gruba Toplu Arkadaş Ekleme

Facebook Gruba Toplu Arkadaş Ekleme 20 Şubat 2016, Cumartesi

Trello Nedir? Nasıl Kullanılır?

Trello Nedir? Nasıl Kullanılır? 11 Şubat 2017, Cumartesi

Bilgisayarda DNS Ayarları

Bilgisayarda DNS Ayarları 24 Aralık 2015, Perşembe

Google’dan da büyüğü var

Google’dan da büyüğü var 11 Ağustos 2015, Salı