2017 Yılının En İyi 5 Oyunu

16 Temmuz 2017 - 480 Okunma
2017 Yılının En İyi 5 Oyunu
Yıla iyi başlayan oyun pazarı Yaz aylarını yaşadığımız bu sıralarda büyümeye devam ediyor. İşte gözümüze fena çarpan Oyunlar

2017’nin ilk yarısını arkamızda bıraktığımız şu zamanlarda birbirinden güzel oyunları gördük, oynadık. Listelerde Playstation oyunlarının zirvede olduklarını görüyoruz. Gerçekten konsollara bu yıl çok güzel oyunlar hazırlandı.

1.Prey

Prey özellikle bilim kurgu türünü sevenler için en başarılı oyunlardan biri. İçinde korku, gerilim gibi öğelerinde bulunduğu Prey‘in güçlü hikaye örgüsü gerçekten takdir edilir cinsten.

Oynanabilecek Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One

2.Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil serisinin beklenen yeni oyunu bekleneni fazlasıyla vermiş durumda. Korku severler için 2017’nin en başarılı oyunu demek çok doğru olur. Özellikle VR versiyonu korkuyu iliklerinize kadar hissetmenize neden olabilir.

Oynanabilecek Platformlar: PC, PlayStation 4, PlayStation VR, Xbox One

3.The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo klasiği olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild uzun zamandır beklenen oyunlardan biriydi. Kullanıma sunulduğu ilk andan itibaren tüm oyuncular tarafından övgüler alan oyun açık dünya oyunlarını sevenler için efsane bir seçenek.

Oynanabilecek Platformlar: Nintendo Switch, Nintendo Wii U

4.Horizon Zero Dawn

Playstation 4’e özel olarak geliştirilen oyun Horizon Zero Dawn, bilim kurgu ve açık dünya öğelerini harmanlıyor ve bize efsane bir dünya sunuyor. Bu nasıl bir evren, şimdi hikaye nereye gidecek derken oyun resmen insanı afallatıyor. Robotlarla dövüştüğümüz distopik bir atmosfere sahip olan Horizon Zero Dawn oynanması gerekenler listesinde en başta.

Oynanabilecek Platformlar: Playstation 4

5.PlayerUnknown’s Battlegrounds

İşte listemizdeki en ilginç oyunlardan biri PlayerUnknown’s Battlegrounds kısa zamanda oldukça büyük bir kitleye ulaştı. Online olarak oynanan bir hayatta kalma oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, henüz (Early Access) erken erişimde olmasına rağmen milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Yani bence sizde kaçırmayın.

Sonuç

Benim listem bu kadar, bu listede olması gereken oyunlar olduğunu düşünüyorsanız, bize yorum yapın ve o oyunları da birlikte tanıyalım. 2017’nin ilk yarısı oyun açısından oldukça parlak bir dönemdi. Umarım yılsonuna kadar çıta daha da yükselerek devam eder.

 

 

ITC | İlkteknoloji