League of Legends: En Çok Oynanan 10 Mid Şampiyonu

24 Aralık 2014 - 1995 Okunma
League of Legends: En Çok Oynanan 10 Mid Şampiyonu
League of Legends oyunu içerisinde büyük önem taşıyan Mid yani orta koridorda en çok oynanan 10 şampiyonu listeledik. Siz de favorilerinizi yazının hemen aşağısında bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ahri İlk şampiyonumuz benim de favorim olan Ahri! Gerektiğinde ADC olarak bile görebildiğimiz Ahri yüksek hasarı ve hareketli yapısı ile iyi ellerde orta koridoru rakibe zindan […]

League of Legends oyunu içerisinde büyük önem taşıyan Mid yani orta koridorda en çok oynanan 10 şampiyonu listeledik. Siz de favorilerinizi yazının hemen aşağısında bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Ahri

İlk şampiyonumuz benim de favorim olan Ahri! Gerektiğinde ADC olarak bile görebildiğimiz Ahri yüksek hasarı ve hareketli yapısı ile iyi ellerde orta koridoru rakibe zindan edebilir.

league-of-legends-ahri

Lux

Artık eskisi kadar çok sık göremesek de bir zamanlar Mid dendiğinde aklımıza ilk gelen şampiyon olurdu Lux. Cooldown süreleri ileri ki seviyelerde iyice düşen Lux birçok şampiyona göre orta koridoru daha iyi savunabiliyor. Takım savaşlarında ise geride durmasında fayda var.

league-of-legends-lux

LeBlanc

Nereye koyarsanız koyun doğru ellerde insanı çileden çıkarabilen Leblanc, Q-E-R kombosu ile en yüksek hasara sahip orta koridor şampiyonlarından biri. Faker’ın dizdiği 5 asırlık sopa ve rabadon kombinasyonunu hala denemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz.

league-of-legends-leblanc

Fizz

Yüksek hasar veren orta koridor şampiyonlarından konu açılmışken bu işin üstadı Fizz’i unutmayalım. Lich Boğan ve Rabadon’un Şapkası dizmeyi başarmış bir Fizz, oyunu bitirebilecek düzeye gelmiş demektir. Karşınızda ortalamanın üzerinde bir Fizz oyuncu varsa mümkünse orta koridorda yalnız dolaşmayın.

league-of-legends-fizz

Ziggs

Bombaları ile her an her yerde ölümünüze neden olabilecek Ziggs de listemize 5. sırada giriyor. İyi bir Ziggs oyuncusu ile karşı karşıyaysanız az canla haritada dolaşmak hiç de akıl karı olmayacaktır. Mümkünse fareyi klavyeyi bırakıp ölümünüzü bekleyin.

league-of-legends-ziggs

Annie

Nereyse League of Legends’ın başlangıcından beri bizimle olan Annie tüm güncellemelere rağmen yüksek hasar yeteneği ve stun efekti ile orta koridoru en büyük kabuslarınıza döndürebilir. Takım savaşlarında Tibers ile herkesi stun edebilen bir Annie varsa o oyun çok da uzun sürmeyecektir.

league-of-legends-annie

Zed

Hala daha çoğu kişinin efektif kullanamıyor olmasından kaynaklı zayıf bir şampiyonmuş gibi görünen Zed’i bir de oynayabilen ellerde görmenizi tavsiye ediyorum. Neyin nereden geldiğini anlamadan ölmüş olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Gölge yeteneği ile de genelde baskından kolayca kaçabilen Zed, özellikle nişan yetenekleri kullanan yetenek gücü karakterilerini zorlayabilir.

league-of-legends-zed

Yasuo

Geldiği günden beri birçok oyuncunun korkulu rüyası olmaya devam eden Yasuo, orta koridorun en korkulan şampiyonlarından biri olmaya devam ediyor. Statik Hançer ve Ebedi Kılıcı tamamlamış bir Yasuo karşısında yetenek gücü şampiyonu ile oynuyorsanız 1-2 saniye içerisinde ölmemek adına uzakta durmanız da fayda var.

league-of-legends-yasuo

Orianna

Takım savaşlarının vazgeçilmesi Orianna, orta koridorda özellikle oyun sonunda yüksek yetenek gücü ile tehlikeli bir şampiyon haline gelecektir. Başlangıçta ortalama bir Orianna oyuncusunu kolay alt edebiliyorken üstünlüğü ele almakta yarar var. Yoksa olacakları anlatmak istemiyoruz.

league-of-legends-orianna

Cassiopeia

Özellikle son güncellemede gelen pasifi ile oldukça güçlenen Cassiopeia hem oyun başlangıcında hem de ileri ki seviyelerde karşısında oyuncuya zor zamanlar yaşatacak bir şampiyon. İleri ki seviyelerde zehri ile tank şampiyonları bile kolaylıkla alt edebilen Cassiopeia için diyebileceğimiz tek şey: “KASDIRMAYIN!”

league-of-legends-cassiopeia

ITC | İlkteknoloji

Kaynak: techkafa.com