3D Akıllı TV’ler Tarihe mi Gömülecek?

Yeni gelişmeler akıllı TV’lerde 3D özelliğinin yavaş yavaş ortadan kalkacağını gösteriyor. Bir döneme damgasını vuran 3D özelliği ilerleyen dönemde bu konudaki teknoloji devleri olan Samsung ve LG için pekte önemli bir özellik olarak görülmüyor.

Üreticiler şu sıralar akıllı TV üretiminde 4K Ultra HD çözünürlük, görüntü kalitesi ve HDR gibi özellikleri ilk sırada tutuyor. Çünkü tüketiciler TV satın alırken, çözünürlük ve Görüntü Kalitesine önem veriyorlar. Sanal gerçeklik dünyasının bir anda patlama yaşaması’da 3D teknolojisine darbe vurdu diyebiliriz.

Güney Koreli menşeli haber sitesi etnews de yapılan habere göre Samsung bu yıl tedarikçilere henüz 3D gözlük siparişi vermiş değil. Bu gelişme 3D işlevinin Samsung markalı televizyonlardan tamamen kalkacağı anlamına gelmiyor, ancak Güney Koreli şirketin 3D özelliğini akıllı TV’lerde daha az vereciği anlamına geliyor.

Benzer bir durum LG cephesinde de söz konusu. LG, 3D işlevinin akıllı televizyonlarda azaltmak istiyor. Şirket geçen yıl satışa sunduğu akıllı TV’lerin %40’ında 3D özelliğine yer verdi. Bu yıl ise üretim hattının %20’sinde 3D özelliği yer alacak. LG, 3D’den ziyade 3B’yi bir tercih olarak sunmak istiyor.

DAHA FAZLA İÇERİK

SİZDE YORUM YAPIN

İnternet Nasıl Çalışır?

İnternet Nasıl Çalışır? 28 Aralık 2014, Pazar

Bedava İkon Setleri 2017

Bedava İkon Setleri 2017 24 Mayıs 2017, Çarşamba

Ücretsiz Adwords Kuponu Alma

Ücretsiz Adwords Kuponu Alma 2 Aralık 2016, Cuma

Tasarımcılar için Bedava Ikonlar

Tasarımcılar için Bedava Ikonlar 24 Aralık 2015, Perşembe

Highlight.js Kullanımı

Highlight.js Kullanımı 16 Aralık 2015, Çarşamba