Adobe Photoshop CC Sistem Gereksinimleri

3 Aralık 2015 - 743 Okunma
Adobe Photoshop CC Sistem Gereksinimleri
Dijital görüntülerinizi işleyen ve istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlayan Adobe Photoshop CC günümüzde neredeyse bütün firmaların kullanmakta olduğu profesyonel bir programa dönüştü. Özel düzenleme seçeneklerine sahip ve en kolay şekilde resimler üzerinde oynama yapabildiğimiz program aynı zamanda Creative Cloud‘a bağlıdır. Bu sayede Adobe Photoshop güncellemelerini daha rahat bir şekilde takip edebilir  ya da üzerinde çalışmakta olduğumuz projeleri internet üzerinde […]

Dijital görüntülerinizi işleyen ve istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlayan Adobe Photoshop CC günümüzde neredeyse bütün firmaların kullanmakta olduğu profesyonel bir programa dönüştü. Özel düzenleme seçeneklerine sahip ve en kolay şekilde resimler üzerinde oynama yapabildiğimiz program aynı zamanda Creative Cloud‘a bağlıdır. Bu sayede Adobe Photoshop güncellemelerini daha rahat bir şekilde takip edebilir  ya da üzerinde çalışmakta olduğumuz projeleri internet üzerinde paylaşarak profesyonel kişilerden yardım isteyebiliriz.

Yenilenen akıllı netleştirme özelliği ile resimlerimizin doku kalitesini arttırarak görüntünün daha net olmasını sağlayabiliriz. Bizlere resimdeki parazit ve benzeri unsurları en aza indirerek mükemmel bir görüntü sağlayan bu özellik başka bir programda bu kadar gelişmiş bir şekilde yer almamaktadır.

Artık, boyutu küçük olan resimleri bastırırken kötü görüntülerden de kurtuluyoruz. Akıllı üst örnekleme özelliği sayesinde küçük resimleri düzeltebileceğimiz gibi çok büyük resimlerin boyutunu da küçültebiliyoruz. Hem de resmin netliğinde herhangi bir değişme söz konusu olmuyor.

Bunların dışında pek çok farklı özelliği de Adobe Photoshop CC‘de bulabilirsiniz.

Adobe Photoshop CC Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalı?

Windows 

Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon® 64 işlemci (2 GHz veya daha hızlı)

Microsoft® Windows® 7 Service Pack 1 veya Windows 8

1 GB RAM

Yükleme için 2,5 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)

1024×768 ekran (1280×800 önerilir) ile OpenGL® 2.0, 16 bit renk ve 512 MB VRAM (1 GB önerilir)

Gerekli yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama ve çevrimiçi hizmetlere erişim için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir.

Mac OS

64 bit destekli çok çekirdekli Intel işlemci

Mac OS X v10.7 veya v10.8

1 GB RAM

Yükleme için 3,2 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (büyük-küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bir disk bölümüne veya çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)

1024×768 ekran (1280×800 önerilir) ile OpenGL 2.0, 16 bit renk ve 512 MB VRAM (1 GB önerilir)

Gerekli yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama ve çevrimiçi hizmetlere erişim için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir

 

Photoshop’da profesyonel olanlar bu programı kesin kullanmalı. Henüz profesyonelleşmiş olmayanlar Adobe Photoshop’un diğer serilerini de tercih edebilir.  Emin olun ki satın alırken verdiğiniz paraya değecek.

ITC | İlkteknoloji