Andromium: Android Telefonunuzu Masaüstü PC’ye çevirin

12 Aralık 2014 - 446 Okunma
Andromium: Android Telefonunuzu Masaüstü PC’ye çevirin
Masaüstü bilgisayarların yerini gün ve gün telefonlarımız ve tabletlerimiz alıyor ama bilgisayarın kolaylığını bize tam olarak sağlayamıyor. İşte bunun için geliştirilen bir cihaz var adı da Andromium. Android işletim sistemli akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştüren Andromium, masaüstü bilgisayar kullanımını bambaşka bir boyuta taşıyor. Andromium bu görevi hem yazılım hem donanım olarak yerine getiriyor. Şarj cihazına […]


Masaüstü bilgisayarların yerini gün ve gün telefonlarımız ve tabletlerimiz alıyor ama bilgisayarın kolaylığını bize tam olarak sağlayamıyor. İşte bunun için geliştirilen bir cihaz var adı da Andromium.

Android işletim sistemli akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştüren Andromium, masaüstü bilgisayar kullanımını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Andromium bu görevi hem yazılım hem donanım olarak yerine getiriyor. Şarj cihazına benzeyen (ve aynı zamanda şarj cihazı işlevi de gören) ünitesine telefonu yerleştirdikten sonra masaüstü deneyimi yaşamaya başlarken, USB girişleri sayesinde klavye, fare vb. harici donanım aygıtlarından faydalanmak mümkün hale geliyor.

ANDROMIUM

 

Yazılım kısmında ise Andromium Computer Platform adında Windows 7 ve OS X karışımı bir arayüz bulunuyor.

İşin en güzel kısmıysa; Telefonumuzu Andromium’a bağladıktan sonra telefonun kendi özelliklerini kullanabiliyoruz. Android telefonumuz masaüstü olarak çalışmaya devam ederken, bildirimleri görmek ve hatta aramalara cevap vermek mümkün.

Andromium’un geliştiricileri cihazın çoğu Android modeliyle uyumlu olacağını belirtiyor.

Şu an için Kickstarter’da fon desteği bekleyen Andromium, 100 bin dolarlık hedefine ulaşırsa önümüzdeki yıldan itibaren satışa başlayacak.

ITC | İlkteknoloji

Kaynak: log.com.tr