Bill Gates Arıtılmış Lağım Suyu içti

8 Ocak 2015 - 527 Okunma
Bill Gates Arıtılmış Lağım Suyu içti
Microsoft‘un sahibi Bill Gates başkanlığındaki Gates Vakfı, kirli suları arıtıp içilebilir yapan bir makina yaptı ve Bill Gates bu makinenin ürettiği suyu içti. Dünyada 2.5 milyara yakın insanın temiz su kaynaklarına erişimi olmadığı düşünülünce böyle bir makinanın önemi daha da belli oluyor. Janicki OmniProcessor adı verilen bu arıtma makinası lağım sularını içme suyu, elektrik ve gübre olarak […]

Microsoft‘un sahibi Bill Gates başkanlığındaki Gates Vakfı, kirli suları arıtıp içilebilir yapan bir makina yaptı ve Bill Gates bu makinenin ürettiği suyu içti. Dünyada 2.5 milyara yakın insanın temiz su kaynaklarına erişimi olmadığı düşünülünce böyle bir makinanın önemi daha da belli oluyor.

Janicki OmniProcessor adı verilen bu arıtma makinası lağım sularını içme suyu, elektrik ve gübre olarak kullanılan bir kül haline getiriyor.

Sistem Janicki ‘nin belirleyeceği ücret karşılığında lağım suyunu satın aldıktan sonra maliyeti şebekeye elektrik satarak karşılanması şeklinDe işleyecek. Tabi bunun dışında bu planın hayata geçmesi için Gates Vakfı gerekli desteği verecek.

Janicki nin düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalıştığını göstermek amacıyla Bill Gates 5 dakikada steril ve içilebilir hale getirilen bir bardak lağım suyunu içti.

ITC | İlkteknoloji