Bmw’den Saat ile Park Edilebilen Araba

19 Aralık 2014 - 771 Okunma
Bmw’den Saat ile Park Edilebilen Araba
Otomatik park etme sistemini elektrik motorlu i3 ile tanıtan BMW, şimdi bu özelliği akıllı telefon ve saatlere taşıma gayretinde. Alman otomotiv firması BMW hem çevreci, hem de yenilikçi çözümleri ile kendinden bahsettirmeye devam ediyor. Bu yıl hybrid i8 ve elektrikli küçük modeli i3 ile göz dolduran BMW hybrid sistemi gelecekte tüm arabalara koymayı planladığını açıkladı. BMW i3 modeli ise tam […]

Otomatik park etme sistemini elektrik motorlu i3 ile tanıtan BMW, şimdi bu özelliği akıllı telefon ve saatlere taşıma gayretinde.

Alman otomotiv firması BMW hem çevreci, hem de yenilikçi çözümleri ile kendinden bahsettirmeye devam ediyor. Bu yıl hybrid i8 ve elektrikli küçük modeli i3 ile göz dolduran BMW hybrid sistemi gelecekte tüm arabalara koymayı planladığını açıkladı.

BMW i3 modeli ise tam elektrikli olmasının dışında, bir tuşla kendini park edebilmesi ile ilgi çekiyor. BMW gelecekte tüm arabalarına koymak istediği başka bir sistem daha var. Akıllı saatler ile arabanızın park edilmesi.

Firmanın Remote Valet Parking Assistant ismini verdiği sistem, uzaktan bir akıllı telefon veya akıllı saat uygulaması ile aktif edilebilecek. Araç etrafındaki lazer sensörler sayesinde etrafını tarayıp, doğru bir şekilde park alanına yönlenecek ve park edecek.

BMW bunun dışında elektrikli araçları için kablosuz şarj teknolojisini de gerçekleştirmekten bahsediyor. Kol saatinden kumanda edilen arabalar çıkana kadar Audi’nin Telefonla park edilen araba videosunu izleyip, teknolojisinin bizi götürdüğü noktaya hayretle bakalım.

ITC | İlkteknoloji