Cihazları Kontrol Etmede Çığır Açacak İnanılmaz Etkileyici Teknoloji

29 Kasım 2014 - 398 Okunma
Cihazları Kontrol Etmede Çığır Açacak İnanılmaz Etkileyici Teknoloji
Basitçe anlatmak gerekirse Kola Takılan Bantla Teknolojiyi Kontrol Etmek Mümkün. Thalmic, son zamanlarda teknoloji şirketlerinin üzerinde çalıştığı giyilebilir teknoloji kategorisinde yer alan bir girişim. Thalmic, kullanım bakımından diğer giyilebilir teknolojilerden farklı bir yol sunuyor. Bu farklılığını, insan kolundaki kas ve sinirleri algılayarak oyun konsolu, bilgisayar gibi kablosuz bağlantı destekleyen cihazların kontrolünü sağlamaya borçlu. Thalmic Bluetooth veya […]

Basitçe anlatmak gerekirse Kola Takılan Bantla Teknolojiyi Kontrol Etmek Mümkün. Thalmic, son zamanlarda teknoloji şirketlerinin üzerinde çalıştığı giyilebilir teknoloji kategorisinde yer alan bir girişim.

Thalmic, kullanım bakımından diğer giyilebilir teknolojilerden farklı bir yol sunuyor. Bu farklılığını, insan kolundaki kas ve sinirleri algılayarak oyun konsolu, bilgisayar gibi kablosuz bağlantı destekleyen cihazların kontrolünü sağlamaya borçlu. Thalmic Bluetooth veya Wi-Fi ile çalışıyor.

Kamera gibi bir algılama donanımı bulunmadığından dikkat çeken Thalmic, şu anda ön siparişe çıkmış bir ürün. 149 dolarlık fiyatla ön sipariş verilebilen cihaz için sadece iki günde 10 bin adet sipariş alındı. Thalmic’in piyasaya sürülmesi durumundaysa tahmini satış hedefi 1.5 milyon adet olarak hedefleniyor. Geri kalanı videoda izleyip detayları görebilirsiniz.

 

ITC | İlkteknoloji