En Hızlı 4G Kullanan Ülkeler Hangileri?

5 Şubat 2016 - 491 Okunma
En Hızlı 4G Kullanan Ülkeler Hangileri?
OpenSignal tarafından yapılan bir araştırma üzerine, LTE teknolojisini (4G) kullanan en hızlı ülkeler sıralandı. OpenSignal dünya üzerinde internet erişimi olan yerlerde hızları belirleyen araştırmalar ile kendini tanıtmıştı. Son olarak yapılan 4G testinde ise bu teknoloji sayesinde en hızlı internet kullanan ülkeler açıklandı. %97’lik oran ile 4G teknolojisini en verimli ve kapsamlı olarak kullanan ülke Güney […]

OpenSignal tarafından yapılan bir araştırma üzerine, LTE teknolojisini (4G) kullanan en hızlı ülkeler sıralandı. OpenSignal dünya üzerinde internet erişimi olan yerlerde hızları belirleyen araştırmalar ile kendini tanıtmıştı. Son olarak yapılan 4G testinde ise bu teknoloji sayesinde en hızlı internet kullanan ülkeler açıklandı.

%97’lik oran ile 4G teknolojisini en verimli ve kapsamlı olarak kullanan ülke Güney Kore olurken, yüzde 84 pay alan 4G kullanıcısı Singapur ise 37 Mpbs hız ile en hızlı 4G kullanan ülke ünvanını ele aldı.

grafik 2

Ülkemizde 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5G teknolojisinin aktif olarak kullanılacağını da bilgilendirme amaçlı söyleyelim.

ITC | İlkteknoloji