Güneş Enerjisiyle Telefonunuzu Sarj Edin

The infinityPV HeLi-on adlı sistem sayesinde akıllı telefonlarınızı güneş enerjisi ile şarj edebileceksiniz. Solar şarj aleti boyut anlamında bir cep telefonu kadar ve geliştirilebilmesi için Kickstarter da bağış toplanıyor.

İnce ve esnek bir yapıda olan The infinityPV HeLi-on, kolayca kıvrılarak küçük bir kaba girebiliyor. İçerisinde güçlü sonar panelleri ve bataryası bulunuyor. Bu sayede hem enerji saklayabiliyor, hem de güneş enerjisi yardımıyla üretim yapabiliyor. Cihazınızı HeLi-on ile iki şekilde şarj edebilirsiniz. Eğer solar paneli açmazsanız cihazınız ürünün kendi sakladığı enerjiyi kullanarak şarj oluyor. Solar paneller açıldığında ise depolanmış olan enerjiye dokunmadan direkt güneş enerjisiyle şarj olabiliyor. İki şekilde de telefonların şarj olması süre 2-3 saat civarı ki bu güneş enerjisiyle şarj için çok hızlı bir süre. Aynı şekilde telefonu değil de, ürünün içindeki harici bataryayı şarj etmek isterseniz yine 2-3 saatlik bir bekleme süreniz var. Ayrıca bu batarya USB ile de şarj edilebiliyor.

infinityPV tarafından geliştirilen polimer solar hücreler, üçüncü jenerasyon güneş hücreleri olarak geçiyor ve tamamen organikler. Işığı emen aktif materyal karbon bazlı olup bütün panel yenilenebilir ve toksik olmayan materyallerden oluşuyor. HeLi-on içinde bulunan harici bataryaysa 2600 mAh kapasitede. HeLi-on Kickstarter üzerinde 71 bin dolarlık bir hedef ile yoluna başlamış, projenin bitimine 36 gün kala 105 bin dolar ile bu hedef geçilmiş durumda. Sadece sonar paneller Mart 2016’da, ürünün kendisi ise Haziran ayında piyasaya tamamen sunulacak. Ayrıca ürüne sahip olmak için yapılması gereken minimum bağış 85 dolar.

DAHA FAZLA İÇERİK

HTML’de Form Kullanımı HTML’de Form Kullanımı

4 Ocak 2015, Pazar

Php While Döngüsü Php While Döngüsü

17 Aralık 2014, Çarşamba

HoverBoard: Kaykayların Evrimi HoverBoard: Kaykayların Evrimi

13 Aralık 2014, Cumartesi

SİZDE YORUM YAPIN

Samsung Galaxy Note 5 geliyor

Samsung Galaxy Note 5 geliyor 1 Ağustos 2015, Cumartesi

4G Ne Zaman Başlayacak

4G Ne Zaman Başlayacak 15 Nisan 2015, Çarşamba

Cep Telefonlarının Patlama Sebepleri

Cep Telefonlarının Patlama Sebepleri 20 Aralık 2014, Cumartesi

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri 28 Kasım 2015, Cumartesi