Hyperloop One ilk testinden Geçti

17 Temmuz 2017 - 460 Okunma
Hyperloop One ilk testinden Geçti
Hyperloop One, ilk testini başarıyla bitirdi. Nevada'da oluşturulan test parkurunda görünen Hyperloop One sonuçlar ile yetkilileri sevindirdi.

Hyperloop One, kargo ve insan taşımacılığı için bir sonraki adım olarak söyleniyor. Süpersonik hızlara elektromanyetik güç ve Mag-Lev teknolojisi yardımıyla çıkan HyperLoop testleri olumlu olarak sonuçlandı.

HyperLoop Nedir?

Manyetik bir alan veya sıkıştırılmış hava akımı sayesinde yükseltilmiş bir tüpün içinde yüksek hızlara ulaşabilen ve bunu kargo veya insan taşıyabilmek için yapan Kapsül şeklindeki teknolojiye verilen isimdir. Hyperloop, sıfır sürtünmeyle yüksek hızlara çıkabilen bir gelecek teknolojisidir.

HyperLoop’un Hızı Ne?

Bir yıl önce gördüğümüz konseptlerde Hyperloop One‘ın kızak tipi bir cihaz içeren gösterisi yayınlanmıştı. Bu testse daha büyük ölçekli ve gerçek bir parkur üzerinde yapıldı. Hyperloop One, parkurun üzerinde manyetik kaldıraçı 5.6 saniye hızlandırmak için kullanıldı. Bu sürede 70 MPH (saatte 112 Km) hıza ulaşması HyperLoop’un nasıl hızlara çıkabileceği konusunda bizlere bir fikir veriyor.

Yetkililer ilk aşamadan sonra ikinci aşamanın Saatte 250 MPH (400 Km) olduğunu ve bu testlere başlayacaklarını söylediler. Hedeflerininse 700 MPH (1126 Km) (Uçaktan Hızlı) gibi bir hız olduğunu belirttiler.

ITC | İlkteknoloji