Modüler telefondan önce Modüle kılıf çıktı

16 Mayıs 2015 - 427 Okunma
Modüler telefondan önce Modüle kılıf çıktı
Son zamanlarda Kickstarter’da çok popüler olan modüler akıllı telefonlar yaygınlaşmaya ufaktan başladı. Bunların başında Google geliyor, modüler akıllı telefon konusunda çok ciddi bir çaba harcıyor ve özellikle Kickstarter üzerinden modüler akıllı telefon projelerine tam destek veriyor. Modüler akıllı telefon konusunda birçok firmanın geliştirmiş olduğu cihazlar var ancak bu cihazların teknik özelikleri günümüzdeki üst seviye cihazlar […]

Son zamanlarda Kickstarter’da çok popüler olan modüler akıllı telefonlar yaygınlaşmaya ufaktan başladı.

Bunların başında Google geliyor, modüler akıllı telefon konusunda çok ciddi bir çaba harcıyor ve özellikle Kickstarter üzerinden modüler akıllı telefon projelerine tam destek veriyor.

Modüler akıllı telefon konusunda birçok firmanın geliştirmiş olduğu cihazlar var ancak bu cihazların teknik özelikleri günümüzdeki üst seviye cihazlar ile yarışacak düzeyde olmasa da modüler akıllı telefonların piyasada ayrı bir yeri olması açısından firmaların yüzünü güldürüyor.

Modüler telefonların piyasada git gide artmaya başlamasından sonra aksesuar üreticisi Nexpaq, modüler yapıya sahip akıllı telefon kılıfı çalışmalarına başladı ve Kickstarter üzerinden bağış toplayan firma ilk modüler akıllı telefon kılıfını tanıtmıştı.

Şu anda Samsung Galaxy S6/S6 Edge, Samsung Galaxy S5, Apple iPhone6/6Plus cihazları ile uyumlu olarak çalışmakta olan kılıfın üzerinde 12 adet yuva bulunuyor ve bu yuvalara LED flaş, stereo hoparlör, SD kart okuyucu, 64 GB harici depolama ve 1000 mAh batarya modülü takılabiliyor.

Kılıf şu an test aşamasında ve satışa sunulduğunda ise kılıfın ve 4 modülün fiyatı 109 dolar yaklaşık olarak 282 TL olacak ve Nexpag’ın modüler kılıfı 2016 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşacak.

ITC | İlkteknoloji

Kaynak: mynet.com