Playstation 4’te Kırıldı

18 Mayıs 2015 - 497 Okunma
Playstation 4’te Kırıldı
PS4 çıktığı günden bu yana Playstation 4 ün kırılmasını 4 gözle bekleyen ve araştıran onlarca kişi vardı. İşte bu kişilerin istediği gerçekleşti ve PS4 beklenenden daha kısa sürede kırıldı. PS4‘ü kırmaya çalışan hackerların hedefi PS4 ile gelen kardeşlik sistemi oldu. Kardeşlik Sistemi Nedir? Sony tarafından PS4 ile çıkartılan kardeşlik sistemi kapsamında PSN üzerinden alınan herhangi bir oyun […]

PS4 çıktığı günden bu yana Playstation 4 ün kırılmasını 4 gözle bekleyen ve araştıran onlarca kişi vardı. İşte bu kişilerin istediği gerçekleşti ve PS4 beklenenden daha kısa sürede kırıldı.

PS4‘ü kırmaya çalışan hackerların hedefi PS4 ile gelen kardeşlik sistemi oldu.

Kardeşlik Sistemi Nedir?

Sony tarafından PS4 ile çıkartılan kardeşlik sistemi kapsamında PSN üzerinden alınan herhangi bir oyun ikinci bir hesap ile oynanabiliyor.

İşte Hacker‘larda bu sistemin üzerine oynayarak PS4‘ü kırdıklarını açıklamışlar. Bu özelliğe yapılan bir kaç eklemeyle sistemdeki oyunlar sınırdan fazla kişi sayısına açılabiliyor.

Sony firması bu konu hakkında oldukça katı bir tutum sergilemekte. Sony bu kırma girişiminden sonra işlemi gerçekleştiren gruba dava açacak gibi gözüküyor.

Sony‘nin kesin olarak neler yapacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

ITC | İlkteknoloji