Samsung Galaxy S8’in Kamera Puanı Açıklandı

16 Mayıs 2017 - 672 Okunma
Samsung Galaxy S8’in Kamera Puanı Açıklandı
Galaxy S8’in DxOMark testinden aldığı puan açıklandı. Sonuçlara göre S8’in kamerası S7’den daha iyi değil. Galaxy S serisinin kamerasının her sene daha da geliştirildiğini bilsekte rakiplerden gelen çift kamera atakları ve Samsung’un hala tek kamera kullanması bu cephede eksiklik olarak gözlenmeye başlandı. Piyasadaki telefonların kamera performanslarını kontrol eden DxOMark, geçen seneki testlerde Galaxy S7 ve S7 Edge’e […]

Galaxy S8’in DxOMark testinden aldığı puan açıklandı. Sonuçlara göre S8’in kamerası S7’den daha iyi değil.

Galaxy S serisinin kamerasının her sene daha da geliştirildiğini bilsekte rakiplerden gelen çift kamera atakları ve Samsung’un hala tek kamera kullanması bu cephede eksiklik olarak gözlenmeye başlandı.

galaxy s7/s8 kamera testi

Piyasadaki telefonların kamera performanslarını kontrol eden DxOMark, geçen seneki testlerde Galaxy S7 ve S7 Edge’e 88 puan vermişti. Lider olan S7 serisi Google Pixel ve Pixel XL ile birlikte liderliği kaybetse de en iyiler içinde bulunmaya devam etti.

Şimdi yapılan S8 serisinin sonuçlarıyla geçen sene alınan sonuçlarla aynı yani 88 puan. Bu puan ürünün başarısız olduğunu düşünmenize neden olmuşsa bunu düşünmeyin. Çünkü S8 hareketsiz fotoğrafçılık ve Mükemmel otofokus özellikleri barındırıyor.

galaxy-s8-kamera puani

Doğru beyaz dengesi ve etkili gürültü azaltma ile başarılı bir telefon kamerası olarak nitelendiriliyor.

Düşük ışık koşullarındaysa S8 istenilen performansı veremiyor. Az ışıkta S7’den daha net fotoğraflar elde edilse de tam performansı sağlayamıyor.

DxOMark’ın testine göre Galaxy S8 video pozlama ve dinamik ağırlıkta en iyi telefonlardan birisi.

4K videolarda, optik ve elektronik stabilizasyona sahip. Otofokusun hızı sayesinde telefonla anı yakalayabiliyorsunuz.

ITC | İlkteknoloji