Shadow Wi-Fi: Gölgesinde Kablosuza Bağlanma Projesi

İnternet bağımlılığımız her geçen gün artıyor. Fırsat bulabildiğimiz her yerde internet’e bağlanmaya ve gündemi takip etmeye çalışıyoruz. Bu yüzyılla birlikte insanın yemek yemek, giyinmek ve barınmak gibi temel gereksinimlerinin hemen ardına yerleşen internet her geçen gün daha da önemli bir hal alıyor.

Peru’da Agua Dulce Plajı’na yerleştirilen Shadow Wi-Fi kulesi aracılığıyla bedava internet dağıtılıyor. Buraya kadar Eeee ne var bunda dediğinizi duyar gibiyim.

Projenin etkileyici tarafı internete sadece gölgedeyken bağlanılabilmesi. Bu şekilde plajdaki insanların hepsi olmasa da bir kısmı yoğun ve sürekli güneşe maruz kalmıyor, dolayısıyla Cilt Kanseri olma riski aza iniyor.

Ya Gölgenin Açısı Değişirse?

Bu sosyal projeyi yapanlar bunu da düşünmüş. Gölgenin açısı değiştiğinde sistem içindeki sensörler yardımıyla kablosuz anteninin açısı değişiyor. Böylece güneş hangi açıdan gelirse gelsin, gölgedeyken Wifi çekiyor. Ağı kullanmak için giren kullanıcıları ilk açılışta cilt kanseriyle ilgili bir siteye yönlendirip bilinçlendiren bu projenin plajlarda yaygınlaşması bekleniyor.

DAHA FAZLA İÇERİK

Bilgisayarda DNS Ayarları Bilgisayarda DNS Ayarları

24 Aralık 2015, Perşembe

CSS Nedir? Ne işe Yarar? CSS Nedir? Ne işe Yarar?

2 Aralık 2014, Salı

SİZDE YORUM YAPIN

Tempescope: Hava Durumunu Gösteren Cihaz

Tempescope: Hava Durumunu Gösteren Cihaz 3 Haziran 2015, Çarşamba

Android Öğreniyorum Android Dersleri

Android Öğreniyorum Android Dersleri 5 Mayıs 2016, Perşembe