Shadow Wi-Fi: Gölgesinde Kablosuza Bağlanma Projesi

İnternet bağımlılığımız her geçen gün artıyor. Fırsat bulabildiğimiz her yerde internet’e bağlanmaya ve gündemi takip etmeye çalışıyoruz. Bu yüzyılla birlikte insanın yemek yemek, giyinmek ve barınmak gibi temel gereksinimlerinin hemen ardına yerleşen internet her geçen gün daha da önemli bir hal alıyor.

Peru’da Agua Dulce Plajı’na yerleştirilen Shadow Wi-Fi kulesi aracılığıyla bedava internet dağıtılıyor. Buraya kadar Eeee ne var bunda dediğinizi duyar gibiyim.

Projenin etkileyici tarafı internete sadece gölgedeyken bağlanılabilmesi. Bu şekilde plajdaki insanların hepsi olmasa da bir kısmı yoğun ve sürekli güneşe maruz kalmıyor, dolayısıyla Cilt Kanseri olma riski aza iniyor.

Ya Gölgenin Açısı Değişirse?

Bu sosyal projeyi yapanlar bunu da düşünmüş. Gölgenin açısı değiştiğinde sistem içindeki sensörler yardımıyla kablosuz anteninin açısı değişiyor. Böylece güneş hangi açıdan gelirse gelsin, gölgedeyken Wifi çekiyor. Ağı kullanmak için giren kullanıcıları ilk açılışta cilt kanseriyle ilgili bir siteye yönlendirip bilinçlendiren bu projenin plajlarda yaygınlaşması bekleniyor.

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Gear S2 Fiyatı ve Özellikleri 28 Kasım 2015, Cumartesi

Samsung Galaxy S6 Edge Plus İnceleme

Samsung Galaxy S6 Edge Plus İnceleme 15 Ağustos 2015, Cumartesi

Android Öğreniyorum Android Dersleri

Android Öğreniyorum Android Dersleri 5 Mayıs 2016, Perşembe