Shadow Wi-Fi: Gölgesinde Kablosuza Bağlanma Projesi

İnternet bağımlılığımız her geçen gün artıyor. Fırsat bulabildiğimiz her yerde internet’e bağlanmaya ve gündemi takip etmeye çalışıyoruz. Bu yüzyılla birlikte insanın yemek yemek, giyinmek ve barınmak gibi temel gereksinimlerinin hemen ardına yerleşen internet her geçen gün daha da önemli bir hal alıyor.

Peru’da Agua Dulce Plajı’na yerleştirilen Shadow Wi-Fi kulesi aracılığıyla bedava internet dağıtılıyor. Buraya kadar Eeee ne var bunda dediğinizi duyar gibiyim.

Projenin etkileyici tarafı internete sadece gölgedeyken bağlanılabilmesi. Bu şekilde plajdaki insanların hepsi olmasa da bir kısmı yoğun ve sürekli güneşe maruz kalmıyor, dolayısıyla Cilt Kanseri olma riski aza iniyor.

Ya Gölgenin Açısı Değişirse?

Bu sosyal projeyi yapanlar bunu da düşünmüş. Gölgenin açısı değiştiğinde sistem içindeki sensörler yardımıyla kablosuz anteninin açısı değişiyor. Böylece güneş hangi açıdan gelirse gelsin, gölgedeyken Wifi çekiyor. Ağı kullanmak için giren kullanıcıları ilk açılışta cilt kanseriyle ilgili bir siteye yönlendirip bilinçlendiren bu projenin plajlarda yaygınlaşması bekleniyor.

DAHA FAZLA İÇERİK

40 Yıl Kullanılabilen LED 40 Yıl Kullanılabilen LED

12 Aralık 2014, Cuma

Stop Motion Tekniği Nedir ? Stop Motion Tekniği Nedir ?

5 Ocak 2015, Pazartesi

Php İmlerinin Kullanımı Php İmlerinin Kullanımı

3 Aralık 2014, Çarşamba

SİZDE YORUM YAPIN

Php ile Gerçek IP adresini Alma

Php ile Gerçek IP adresini Alma 10 Ağustos 2015, Pazartesi

PHP Fonksiyonları: Unset() Kullanımı

PHP Fonksiyonları: Unset() Kullanımı 20 Mayıs 2015, Çarşamba