Touchless Teknolojisinden ilham alınmış Projeler

12 Aralık 2014 - 378 Okunma
Touchless Teknolojisinden ilham alınmış Projeler
Touchless’ın tam olarak çevrimi olmadığı için dokunmadan tuşlara basma olarak açıkladığımız teknoloji Tom Cruise un oynadığı Azınlık Raporu nda gördüğümüz teknolojiye verilen isimdir. Filmin oynadığı 2002 yılından beri teknolojideki gelişme, bu fantazininde olabilirliğini gün geçtikçe arttırdı. Buna benzer giriş aşamasında olan birden çok teknoloji bulunmaktadır. Şimdi bunları tanıyalım; Elliptic Labs Bu teknoloji bilgisayarınızın tuşlarına basmadan […]

Touchless’ın tam olarak çevrimi olmadığı için dokunmadan tuşlara basma olarak açıkladığımız teknoloji Tom Cruise un oynadığı Azınlık Raporu nda gördüğümüz teknolojiye verilen isimdir. Filmin oynadığı 2002 yılından beri teknolojideki gelişme, bu fantazininde olabilirliğini gün geçtikçe arttırdı. Buna benzer giriş aşamasında olan birden çok teknoloji bulunmaktadır.

Şimdi bunları tanıyalım;

Elliptic Labs

Bu teknoloji bilgisayarınızın tuşlarına basmadan yönetmenize yarıyor. Windows 8 deki Gesture Suite ile bu işlem kolayca yapılabiliyor. Elliptic Labs

EyeSight

Bu teknoloji elinizi yada bir uzvunuzu bilgisayar kontrolü için kullanmanıza yarıyor, bir önceki teknolojiye benzer yapıda olan EyeSight ile parmağınız fare imleci işlevi görüyor.

Leap Motion

Bu teknolojide InfraRed ile kullanıcının parmakları tanınarak, bilgisayarı kontrolü sağlanmaktadır.

Myoelectric Armband

Kola takılan bir elektronik bant yardımıyla kol kasındaki hareketler yardımıyla yönlendirebileceğiniz bir sistem olan Armband ile bir oyuncak uçağı bile uçurabilirsiniz.

 

ITC | İlkteknoloji