Parrot Bebop Drone: Alınabilecek İnsansız Hava Araçları

2 Şubat 2015 - 475 Okunma
Parrot Bebop Drone: Alınabilecek İnsansız Hava Araçları
İlk Videomuz Bebop ve SkyController’ın uçuş testini bize gösteriyor. Gerçekten kaliteli üretilmiş bir ekipmanla uçuşun keyfini çıkarmak isteyenlere. Drone Bebop’ın 500 metre den yaptığı kayıtları gösteren güzel bir video. Parrot Bebop şu anda internet üzerinden alınabilecek pahalı ama en iyi Drone çözümlerinden birisi. Özellikleri gerçekten insanı heyecanlandırıyor. Şimdi sizi Parrot firmasının Bebop’ı tanıttığı yazıyla başbaşa […]

İlk Videomuz Bebop ve SkyController’ın uçuş testini bize gösteriyor. Gerçekten kaliteli üretilmiş bir ekipmanla uçuşun keyfini çıkarmak isteyenlere.

Drone Bebop’ın 500 metre den yaptığı kayıtları gösteren güzel bir video.

Parrot Bebop şu anda internet üzerinden alınabilecek pahalı ama en iyi Drone çözümlerinden birisi. Özellikleri gerçekten insanı heyecanlandırıyor.

Şimdi sizi Parrot firmasının Bebop’ı tanıttığı yazıyla başbaşa bırakıyorum;

Gerçek bir pilotaj deneyimi

Parrot mühendisleri tarafından geliştirilen algoritmalar sayesinde, Bebop Drone 3 eksenli özel bir görüntü sabitleme sistemine sahiptir. Drone’un eğimi ve havadaki türbülansların etkisi nasıl olursa olsun sabit bir görüntü açısı yakalarsınız. Kurulumunu yapıp akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bağlayıp Bebop Drone’u FreeFight 3 uygulaması sayesinde Wi-Fi üzerinden senkronize edin. Skycontroller’ı bir uzaktan kumanda gibi kullanın.

Bebop Drone’u iki ultra duyarlı kumanda koluyla kontrol edin. Sağ üst kısımdaki kumanda tuşları kamera açısını 180° bir aralıkta değiştirmenizi sağlar. Sol üst kısımdaki kumanda tuşları FPV (First-Person-View) modunda uygulama içinde gezinmenizi sağlar. Amacımız pilotlara eksiksiz bir FPV denetimi sunmaktır. Şimdilik FreeFlight 3 uygulaması ve Skycontroller HDMI girişi bulunan Cinemizer Zeiss ve Sony Personal Viewer gibi Skycontroller FPV gözlükleriyle uyumludur. Yakında diğerleri de gelecek!

Şaşırtıcı şekilde dayanıklı ve dengeli

Manevra kabiliyetinden taviz vermeden optimum sabitleme sağlamak için, Bebop Drone ivme ölçer, jiroskop, manyetometre gibi üç eksenli çok sayıda sensörden gelen veriyi birleştirir. 8 metre menzilli bir ultrason sensörü, bir basınç sensörü ve bunun yanı sıra hız ölçümü yapmak için bir de dikey kamera bulunur.


14 milyon piksel balık gözü kamera

Balık gözü tipi bir objektifi olan 14 mega piksellik kameraya sahip Parrot Bebop Drone 180 derece açılı yüksek kalitede videolar ve fotoğraflar çeker. Tam dijital görüntü sabitleme teknolojisine sahip Bebop Drone, uçuş sırasında quadcopterin hareketlerinden bağımsız olarak sabit ve net görüntü almanızı sağlar. Bebop Drone toza karşı da dayanıklıdır. Aksiyon kameraları ile görüntü alırken yatay çizgilerde bozulmalar görülür. Parrot Bebop Drone’un kamerasından ise bozulma olmaksızın net ve düzgün görüntüler alırsınız. Bunun sonucunda, ufuk çizgisinde bükülme ve yamulmalar meydana gelmez.

ITC | İlkteknoloji