Adsense Responsive Ad için Maksimum Yükseklik Ayarlama

25 Mayıs 2017 - 733 Okunma
Adsense Responsive Ad için Maksimum Yükseklik Ayarlama
Mobil’in bu kadar yaygınlaşması sitelerin Responsive tasarımlara önem vermesine neden oldu. Bir de Google’ın mobil uyumlu sitelere öncelik vereceği duyulunca önemliliği daha da arttı. Adsense’te bizim için Uyarlanabilir Reklam (Responsive Ad) seçeneğini sundu ki çözünürlük düştükçe reklamlar tasarımı bozmasın. İyi güzel ama biz bazen Reklamımızı Daha uzun görünmesini isterken Responsive Ad bunu kısıyor ve tıklanma oranını […]

Mobil’in bu kadar yaygınlaşması sitelerin Responsive tasarımlara önem vermesine neden oldu. Bir de Google’ın mobil uyumlu sitelere öncelik vereceği duyulunca önemliliği daha da arttı.

Adsense’te bizim için Uyarlanabilir Reklam (Responsive Ad) seçeneğini sundu ki çözünürlük düştükçe reklamlar tasarımı bozmasın.

İyi güzel ama biz bazen Reklamımızı Daha uzun görünmesini isterken Responsive Ad bunu kısıyor ve tıklanma oranını kötü yönde etkiliyor. İşte bunun üzerine bir araştırmaya girdim ve bu sorunun çözümünü buldum

Adsense Reklam Yüksekliği Ayarlama

Responsive reklam kodunuzda <ins ile başlayan reklam kodunuz içinde data-ad-format=”auto” yazen bölümü bulun ve data-ad-format=”rectangle” olarak değiştirin.

Rectangle, Dikdörtgen anlamına gelir ve değişikliği yaptıktan sonra Adsense Dikdörtgen reklamları çıkarmaya başlayacaktır. Bu konu hakkında dolu CSS ayarlarından falan bahsedilse de hepsi bir yere kadar gelip tıkanıyor. Bence en iyi çözüm bu.

Reklamı kapsayan Div’in height (max-height) değerini yazmayın ve ardından yukarıdaki gibi data-ad-format=”rectangle” olarak değiştirin. Böylece özellikle daha büyük reklamlar sitenizde çıkmaya başlayacaktır.

Eğer ad format auto ise Adsense reklam yüksekliğini adsbygoogle.js içerisinde otomatik olarak belirler. (“Rectangle” dışında “vertical“, “horizontal” da kullanılabilir veya istediğiniz bir kombinasyonu arasına virgül koyarak “rectangle,horizontal” gibi ekleyebilirsiniz.)

ITC | İlkteknoloji