Blog ile CMS arasındaki fark nedir?

Sitenizi kurup, yönetmenize izin verilen sistemlere genel olarak CMS (Content Management System-İçerik Yönetim Sistemi) denir. Çoğu Blog yazılımı da CMS’nin daha değişik bir türüdür.

Blog sistemleri bir platform yaratma, ana bir alana sahip olmayı sağlarlar ve bunun yardımıyla paylaşmak ve anlatmak istediğimiz tecrübe ve bilgilerimizi internet üzerinden yayınlamamıza yardımcı olurlar.

Bazı CMS yazılımlarıysa daha sofistike özellikleri beraberinde getirebilirler. Blog’lar daha çok bir konuya ve olaya odaklananlar için elverişli bir alandır. Eğer çok büyük bir proje düşünüyorsanız, Blog’lar size yetmeyebilir. Tabi yeterince değişiklik yapıp, kendi eklentilerinizi yazdığınız takdirde Blog’larsa diğer CMS ler gibi davranabilirler.

WordPress, Blog sistemleri için zengin özelliklere ve kolay kullanımıyla öne çıkar. Yönetim paneli yardımıyla blog’unuzun davranışlarını ve sunum özelliklerini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu panel yardımıyla kolayca bir Blog yazısı yazarak, bir tuşla bunu yayınlayabilirsiniz. WP, Blog’daki yazınızın iyi görünmesini sağlar, yazı tipiniz kolayca okunur ve siteniz web standartlarına uygun bir şekilde internet düzleminde yerini alır.

DAHA FAZLA İÇERİK

CSS3’e Geçiş CSS3’e Geçiş

2 Aralık 2014, Salı

HTML’de Frameset’de Link Verme HTML’de Frameset’de Link Verme

24 Aralık 2015, Perşembe

SİZDE YORUM YAPIN

HTML ile Bağlantı oluşturma

HTML ile Bağlantı oluşturma 31 Aralık 2014, Çarşamba

HTML’de Elementler

HTML’de Elementler 27 Aralık 2014, Cumartesi

HTML’de Frameset’de Link Verme

HTML’de Frameset’de Link Verme 24 Aralık 2015, Perşembe

HTML 5 contentEditable Kullanımı

HTML 5 contentEditable Kullanımı 23 Aralık 2015, Çarşamba

HTML’de Form Etiketleri

HTML’de Form Etiketleri 2 Mart 2015, Pazartesi

HTML5 Canvas Kullanımı

HTML5 Canvas Kullanımı 31 Ocak 2015, Cumartesi

HTML5 Yeni Input Tipleri

HTML5 Yeni Input Tipleri 17 Ocak 2015, Cumartesi