Blog ile CMS arasındaki fark nedir?

Sitenizi kurup, yönetmenize izin verilen sistemlere genel olarak CMS (Content Management System-İçerik Yönetim Sistemi) denir. Çoğu Blog yazılımı da CMS’nin daha değişik bir türüdür.

Blog sistemleri bir platform yaratma, ana bir alana sahip olmayı sağlarlar ve bunun yardımıyla paylaşmak ve anlatmak istediğimiz tecrübe ve bilgilerimizi internet üzerinden yayınlamamıza yardımcı olurlar.

Bazı CMS yazılımlarıysa daha sofistike özellikleri beraberinde getirebilirler. Blog’lar daha çok bir konuya ve olaya odaklananlar için elverişli bir alandır. Eğer çok büyük bir proje düşünüyorsanız, Blog’lar size yetmeyebilir. Tabi yeterince değişiklik yapıp, kendi eklentilerinizi yazdığınız takdirde Blog’larsa diğer CMS ler gibi davranabilirler.

WordPress, Blog sistemleri için zengin özelliklere ve kolay kullanımıyla öne çıkar. Yönetim paneli yardımıyla blog’unuzun davranışlarını ve sunum özelliklerini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu panel yardımıyla kolayca bir Blog yazısı yazarak, bir tuşla bunu yayınlayabilirsiniz. WP, Blog’daki yazınızın iyi görünmesini sağlar, yazı tipiniz kolayca okunur ve siteniz web standartlarına uygun bir şekilde internet düzleminde yerini alır.

DAHA FAZLA İÇERİK

HTML’de Frameset’de Link Verme HTML’de Frameset’de Link Verme

24 Aralık 2015, Perşembe

Php’de Do…While Döngüsü Php’de Do…While Döngüsü

17 Aralık 2014, Çarşamba

Open DNS ile engelleri kaldırın Open DNS ile engelleri kaldırın

1 Aralık 2014, Pazartesi

SİZDE YORUM YAPIN

5G Neden Bu Kadar Önemli?

5G Neden Bu Kadar Önemli? 17 Nisan 2015, Cuma

4G Ne Zaman Başlayacak

4G Ne Zaman Başlayacak 15 Nisan 2015, Çarşamba

Android Öğreniyorum Android Dersleri

Android Öğreniyorum Android Dersleri 5 Mayıs 2016, Perşembe